trende

Sağlık Raporu

Sağlık Raporu

Belki yüzlerce nedeni olabilecek sağlık raporu ihtiyaçlarınız için bazılarını sıralamamız gerekirse aşağıdaki paragraftan biraz yardım alabilirsiniz.

Sağlık Raporu İçin Aşağıdaki Butonlardan iletişime geçebilirsiniz

Yeni bir iş buldunuz, 18 yaşındasınız ve ehliyet alacaksınız, Yada ehliyetinizin yenilenmesi gerekiyor. Yurtdışında çalışma yapacaksınız, ağır yada tehlikeli bir çalışma yapacaksınız sağlık raporu ihtiyaçlarınız için bir sürü neden olabilir.

Sağlık raporu almak zorunlu mu? Türkiye'de çalışma koşullarından bir olan sağlık raporu hakkında bilmedikleriniz ve tüm ihtiyaçlarınız için
Sağlık raporu almak zorunlu mu?, Neden sağlık raporu almalıyız?

Neden Sağlık Raporu almalıyız?

Yukarıda belirttiğimiz gibi sağlık raporu almanın bir çok farklı sebebi olabilir. Geçtiğimiz yıllarda sağlık raporu ihtiyaçları çok sınırlı durumda iken (akıl sağlığı yerindedir raporu gibi) bugün bir çok farklı konuda sağlık raporu alınmaktadır. Bu başlıkta en çok kullanılan sağlık raporu adlarını sizlerin nazarına sunuyoruz.

Sağlık Raporu Çeşitleri

Sağlık Raporu ‘nda Hangi Tahliller Olmalı?

Alacağınız sağlık raporuna göre ve çalışacağınız, yapacağınız işe göre sağlık raporu tahlilleri ‘de farklılık göstermektedir.

Yurtdışı sağlık raporu, ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir raporu gibi daha detaylı tetkik isteyen sağlık raporu işlemlerinde;

  • Tam İdrar Tahlili – TİT
  • Elektrokardiyografi – EKG
  • Açlık Kan Şekeri – Glikoz
  • Göz Muayenesi

Sağlık Raporu Almak Zorunlu mu?

Eğer bir işte çalışmak istiyorsanız, 6331 sayılı kanun ‘a göre (M15) sağlık raporu almak zorundasınız. Türkiye yasal mevzuatına göre belirlenen bu zorunluluk aynı şekilde yurtdışında bir çalışma yapacaksanız yurtdışı sağlık raporu hizmetlerini almanız gerekmektedir. Yada yurtdışında bir vize almak istiyorsanız. Örneğin amerika ‘da yine büyükelçilikler sayfalarında belirtilen yerlerden sağlık raporu hizmetini almanız yerel bir sorumluluk olabilir.

sağlık raporu nereden alınır, hangi tahliller yapılır

Sağlık Raporu Tahlillerini Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağlık raporu tahlillerini yaptırırken işyerinizden yada sağlık raporu talebinde bulunan kurumdan hangi alanlarda uzmanlık yetkisi isteyip istemediğini sormanız faydalı olabilir. Normal şartlarda işitme testini bir laborant ölçebileceği gibi, kbb uzmanı tarafından onaylı da olabilir. Bununla ilgili yönetmeliklerde net bir tanım getirilmemesi sebebiyle ikisi içinde kabul edilebilirlik hakkında bir fark bulunmamaktadır.

Bazı işyerleri bu nedenle Göz muayenesinde, Göz uzmanı onaylı bir rapor talep edebilir, yine akciğer grafisi ‘nde sonuç raporunu radyoloji uzmanı yorumlamasını ve onaylamasını isteyebilir. Hemogram – Tam Kan sayımı ve kana bağlı testlerde bir mikrobiyoloji uzmanı tarafından onay isteyebilir. İşitme testi ‘nde Kulak Burun Boğaz Uzmanı, EKG ‘de Kardiyolog tarafından onay istenebilir.

Genel yada Basit Rapor ne anlama geliyor?

Yukarıda listede saymadığımız raporlardan bir başkası ise genel sağlık raporu, tek sağlık raporu yada sadece sağlık raporu istiyorum gibi talepler işyerlerinizden gelebilir bu gibi durumlarda şu konuyu aklımızda bulundurmamız sağlık raporu konusu ile ilgili ileride olabilecek sorunlarla ilgili sorun oluşmadan çözüm bulmanıza katkı sağlayabilir.

Sadece sağlık raporu genel sağlık raporu gibi bir tabir Az tehlikeli işlerde genelde talep edilen tahlilleri ve buna bağlı olarak işyeri hekimi tarafından oluşturulan Ek-2 Sağlık Raporuna atılan imza kast edilmektedir.

Bu tip sağlık raporunda, Akciğer Grafisi, Hemogram – Tam Kan Sayımı, İşitme Testi, Solunum Fonksiyon Testi gibi basit tetkikler bulunmaktadır. Sağlık raporu ‘nun büyük bir çoğunluğu ‘da bu tetkiklerden oluşmaktadır.

hem paranızın hem zamanınızın boşa gitmemesi için sağlık raporu konusunda danışmanlık hizmetlerimizden yararlanın

Dolandırıcılara dikkat!

  • 5 Dakikada tahlil sonucu verilir!
  • Engelli olanlara sağlam raporu verilir!
  • Sağlam Olanlara Engelli Raporu
  • Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışamaz raporu e devletten kaldırılır!

yukarıdakilere benzer başlıkları çoğu zaman duyabilir, yada ihtiyaç duymanız sebebiyle etrafınızda bu tip konuşmalara aşina olabilirsiniz. Zaman zaman danışmanlığını yapmamız için bu tip durumlarda bizi arayan müşterilerimize sık sık verdiğim örnek;

Google ‘da basit bir araştırma yapabilirsiniz. Başlık sabittir. “Sağlık Raporu Çetesi Çökertildi” ancak, içerikteki isimler sürekli güncellenir. Bu yeni bir sağlık raporu operasyonunun genel adıdır. Bu tip durumlarda mağduriyet yaşamamak için asla kanun dışı organizasyonların içerisine girmeyin.

Özellikle yukarıda belirtilen tipteki sağlık raporu ihtiyaçlarında devlet çalışanlara, vatandaşlara bazı haklar kullandırır. Bunun usulsüz yapıldığının tespitinde ise kazandığınız hakları, faizi ile birlikte sizden tazmin eder. Yaptığınız suçta evrakta sahtecilik uygulandığı tespit edilirse, basit usul, yada nitelikli dolandırıcılık gibi tanımlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bu tip başlıklara kanmamanızı ve sağlık raporu ihtiyaçlarınızda mutlaka bize danışmanızı tavsiye ediyorum.

Genel iletişim formumuzu kullanarak, bize talep ettiğiniz hizmet konusu hakkında bilgi verebilirseniz, en kısa sürede size dönüş sağlayabiliriz.

Genel İletişim Formu

Sağlık Raporu Hizmetlerinde Tecrübeli Yaklaşım

Sağlık Raporu konusunda yılların verdiği deneyimi ve güçlü çözüm ağı ortaklıklarımız ile uygun fiyatlarla sağlık raporu almak için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Yeni işe giriş, ehliyet, periyodik sağlık muayene tekrarı, staj için, yurtdışı çalışması için, kamu daimi işçisi (dsi, orman genel müdürlüğü vb.) heyet raporu, 5 doktorlu sağlık raporu gibi sağlık raporu ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz. Bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir, yada hemen altındaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Fiyat ve Ücretler için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz?

Dikkat! Fiyatlar güncel olmayabilir, sizin için daha uygun ve güncel fiyatlar için lütfen whatsapp üzerinden iletişime geçin.

Az Tehlikeli işler için sağlık raporu, Tehlikeli işler için sağlık raporu, çok tehlikeli işler için sağlık raporu, Sağlık Raporu, Yetkili Laboratuvarlardan alınan tetkikler ile, çalışanların işe girmeden önce mevcut durumlarını ölçen, analiz eden, işyeri hekimleri tarafından verilen, az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlar için alınması zorunlu olan belgedir. Bursa sağlık raporu ihtiyaçlarınız için 0551 254 56 38 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

Bursa Sağlık Raporu

Bursa sağlık raporu, sağlık raporu tetkikleri, Akciğer grafisi, elektro kardiyografi, odyo, işitme testi, sft, solunum fonksiyon testi, gibi testleri içeren tetkiklerin incelenmesi ile birlikte düzenlenen, Ek-2 formu olarak ta geçmektedir.

29.06.2021
2.669
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?