trende

bursa ehliyet sağlık raporu

bursa ehliyet sağlık raporu

bursa ehliyet sağlık raporu Almak İçin Bizimle 0551 254 56 38 numarasından iletişime geçebilirsiniz. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Madde 15 Sağlık Gözetimi Başlığı kapsamında işe girişlerde alınması zorunlu olan İşe Giriş Sağlık Raporu almak için iki önemli nokta bulunmaktadır. İşyerlerinde İSG Hizmetlerinin yürütüm şartları ile ilgili olan bu durum. “İşe Giriş Sağlık Raporunu Nereden Alınır” sorusuna yanıt olmaktadır.

Ehliyet sahibi olmak, trafikte araç kullanabilmeniz için gerekli olan en önemli belgedir. Ehliyetini ilk kez alıyor olmanız, yada ehliyetinizi yenilenemiz gerektiğinde, ehliyet için sağlık raporu beyan etmeniz gerekmektedir.

Sağlık Raporu Ehliyet almaya fiziki ve ruhsal açıdan yeterli olduğunuzu belirten uzman doktorlar tarafından onaylanan ve bazı tahliller sonucu verilen bir belgedir.

Peki ehliyet için sağlık raporu nasıl alınır? Yukarıda paylaştığım bağlantılar üzerinden ehliyet için sağlık raporu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Sağlık raporu almak için bursa ‘da oluşturduğumuz çözüm ağımızdan ve bilgi birikimimizden faydalanarak en uygun fiyatlarda ve sorunsuz olarak ehliyet için sağlık raporu ihtiyaçlarınızı bizim uzmanlığımız ile karşılayabilirsiniz.

Randevunuzu almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Daha önceden aile hekimleri ve özel kliniklerde ehliyet için sağlık raporu alınabilirken, son yapılan düzenlemelerle birlikte aile hekimleri ve özel kliniklerin bu raporu vermeleri engellendi. Şuan için özel hastanelerden alınabilen ehliyet için sağlık raporunu her özel hastane ise vermiyor. Bu sebeple ehliyet için sağlık raporu arayışında olan paydaşlarımız için 8 yıllık işe giriş sağlık raporu hizmetindeki tecrübemizle katkı sunuyor, bursa sağlık raporu ihtiyaçlarınız için sizlere en uygun fiyatlarda çözümler sunuyoruz.

Ehliyet Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Randevunuzu aldıktan sonra tarafınıza iletilen en uygun konum bağlantısına tıklayıp, ehliyet sağlık raporunu almak için hizmet noktamıza ulaşabilirsiniz. Yanınızda kimliğinizi ve 2 adet biyometrik fotoğrafınızı götürmeyi unutmayın!

Gözlük yada lens kullanıyorsanız, yanınızda bulundurun.

Muayene öyküsü, Denge ve referans testleri gibi testler gerçekleştirildikten sonra herhangi bir sorun yoksa. Üzerinde fotoğrafınızın yapıştırıldığı, “sürücü olur” yazısının bulunduğu ehliyet sağlık raporunu almış olacaksınız. Muayeneniz sırasında bazı tetkikler için uzman görüşü alınması gerekebilir. Bu gibi durumlarda ehliyet sağlık raporunu hazırlayan doktorunuz sizi uzman doktora yönlendirebilir. Uzman doktor onayından sonra yine sorun yoksa ehliyet sağlık raporu düzenlenerek size teslim edilir.

Ehliyet için Sağlık raporu işlemleri sırasında doktorun muayene öyküsü sorularını doğru bir şekilde yanıtlamalısınız.

Ehliyet İçin Sağlık Raporu Ücreti 2021

Ehliyet için gereken sağlık raporu aile hekimleri tarafından verildiği dönemde herhangi bir ücret ödenmiyordu. Ancak şu an özel hastanelerde il il değişen fiyatlar bulunmaktadır. 100 – 150 TL arasında bulunan bu fiyatlar içinde sizler için en uygun ücretleri sunmamız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ehliyet Sağlık Raporunda Gruplar,

Ehliyet almak için başvurduğunuz sağlık raporunda “sürücü olur”, “1. Grup sürücü olur” ve “2. Grup sürücü olur” şeklinde 2 grup bulunmaktadır.

1. Grup Sağlık Raporları: M, A1, A2, A, B1, B, BE ve F sınıfı ehliyet sağlık raporu yetkinliğini ifade eder. 10 yılda bir ehliyet sağlık raporlarını yenilemeleri gerekmektedir.

2. Grup Sağlık Raporları: C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ve G sınıfı sürücü belgesi almak isteyenler için yetkinlikleri gösterir. Bu tip ehliyet sağlık raporlarında ise 5 yılda bir yenileme gerekmektedir.

Ehliyet Sınavı Sonunda Yeni Ehliyet Sağlık Raporu Alınmalı Mı?

Trafikte araç sürebilmemiz için kanuni olarak zorunlu olan sürücü sağlık raporunda ilk kez ehliyet alacak kişiler İlçe nüfus müdürlüklerine (trafik tescil) teslim etmesi gereken evraklardan olan ehliyet sağlık raporunuz yoksa ehliyet yada sürücü belgesi adıyla anılan belgeyi alamaz, trafiğe çıkamazsınız. Temel olarak ehliyet almak amacıyla yazıldığınız ehliyet kursunda bu evraklar oluşturulduğu için siz kursa başlangıç anında ehliyet sağlık raporu sizden istenecek ve dosyanıza konacaktır. Bu sebeple ehliyet sınavı sonrası tekrar ehliyet sağlık raporu almanıza gerek bulunmamaktadır.

04.11.2021
7.534
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?