trende

OSGB Hizmetleri Güncel Fiyatlar

OSGB Hizmetleri Güncel Fiyatlar

2021 yılı Bursa OSGB Firmaları içinde zorlu geçti. 2020 yılında Mart ayında başlayan Covid 19 önlemleri kapsamında kapanmalar OSGB Hizmetlerinide sekteye uğrattı. Bursa’da OSGB Hizmeti, OSGB Hizmeti alan firmaların çalışması sebebiyle devam etse de özellikle metal endüstrisi ve otomotiv sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetleri duraksamaya girmişti.

OSGB Fiyat Teklifi mi Arıyorsunuz!

OSGB Hizmeti Hızlı Fiyat Teklifi İçin 0551 254 56 38 numaralı telefondan bize ulaşabilir yada aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Birden Fazla seçim yapabilirsiniz

Bursa OSGB Firmaları Arasında OSGB Fiyatları Neden Bu Kadar Farklı?

OSGB, içinde barındırdığı dinamikler sebebiyle bu sorunun birden fazla sebebi olabilir. Ancak en belirgin olarak aşağıdaki başlıklar sebebiyle zaman zaman bazı Bursa OSGB Firmaları, rakiplerine oranla daha düşük fiyat verebilmektedir.

Sigortasız Personel Çalıştırma!

Evet biraz garip bir durum, normalde her işyerine, OSGB Hizmeti sunmak için giden İSG Profesyönelleri tarafından Onaylı Defter ‘e ilk yazılan cümlelerden biridir. Sigortasız personel çalıştırılamaz. Ancak hizmet aldığınız osgb ‘lerden gelen İş Güvenliği Uzmanı ile İşyeri hekiminizin Sigorta Hizmet dökümlerini kontrol etmeniz, (size hizmet verdiği için kontrol yükümlülüğü osgb hizmeti alan firma üzerindedir.)

İSGKATİP Atama Süreleriniz Güncel mi?

İSGKATİP ‘i ilk defa duyuyorsanız İSGKATİP Nedir? başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz, İSGKATİP sistemi üzerinde atamayı osgb ile hizmet sözleşmesini imzaladığınız zaman sisteme girerler. Ancak isgkatip çıktılarını aldıktan sonra sözleşmelerin halen orada durduğunu gösteren bir uyarı almazsınız, yada sizin haberiniz olmadan isgkatip üzerinde bulunan iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi atamaları, sizin haberiniz olmadan sistemden düşülmüş olabilir.

İSGKATİP Atamalarını Nasıl Kontrol Edebilirim?

Bunu yapmanız için işyerinizin E Bildirge kullanıcısının tc kimlik numarası ve e devlet şifresi ile kontrol gerçekleştirilebilir. Bunun için işvereninizden izin almanız gereklidir.

İSGKATİP sistemine giriş yaparak, hizmet alan işyeri modülü başlığından sözleşmeler’e tıklayarak İş Güvenliği Uzmanı sözleşmeniz ve işyeri hekimi sözleşmeniz varsa diğer sağlık personeli sözleşmelerinizi kontrol edebilirsiniz. Onaylandı ve Devam ediyor aynı satırda bulunması gerekli, ayrıldı yazıyorsa sözleşmeniz düşmüş, eğer hiç bir sözleşme görünmüyorsa, sistemde bugüne kadar hiç atama yapılmamış anlamına gelmektedir.

Düşük Sigorta Gösterme Sorunu

İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışan personeller;

  • Mühendis,
  • Mimar,
  • Teknik Öğretmen,
  • Fen Edebiyat Fakültesi’nen Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümü mezunu
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Tekniker’i

Ünvanları ile bu işi yapıyorlar, en az 2 / 4 yıl okuyup sonrasında, İş Sağlığı ve Güvenliği Kursunu bitirdikten sonra ÖSYM ve İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü sınavda başarılı olarak, bu belgeyi almaya hak kazanıyorlar. Ancak mezun olduktan sonra tecrübeli yada tecrübesiz farketmeksizin sigortaları, asgari ücretten yatırılıyor, böylelikle Maliyet düşmüş oluyor. Bunun hizmet alan işyerinde Ne dezavantajı var? diyebilirsiniz. Ancak kendi firmasında kanunları uygulamayan işletme sizin kanunlara uygunluğunuzu nasıl sağlayabilir? Sizin yasalara uygun kalmanızı nasıl garanti edebilir?

KÇÖ Vurgunu

Hizmet aldığınız OSGB KÇÖ (Kısa Çalışma Ödeneği) başvurusunda bulunmuş mu? bu konuda bir usulsüzlük cezası yemişse büyük ihtimal bundan sonraki süreçte hem çalışanları ile hem SGK nezdinde ilerleyen 5 yıl boyunca bir çok dava süreciyle muhatap kalacaktır. Bildiğiniz üzere kısa çalışma ödeneği, yalnızca çalışmayan personellere, çalışmadıkları günleri telafi etmek amacıyla sağlanan devlet desteklerini ifade etmektedir. Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili İŞKUR ‘un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hizmet aldığınız OSGB Firmaları’nı kçö başvurularını sorgulayarak, ilerleyen yıllarda sorun yaşamanızın önüne geçebilirsiniz.

OSGB Firmalarında çalışanlar hizmet sundukları işyerlerine gitmeleri, asıl işyerlerine gitmemeleri sebebiyle denetim sonucunda bu gibi Kanuni atlamaların (arkasından dönme) önüne geçilmesi ne yazık ki zor ancak siz hizmet alan işyeri olarak, bu gibi durumlarda hizmet aldığınız osgb ‘yi bu yönde sorgulayarak, haksız rekabetin önüne geçilmesini sağlayabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet sürelerinizi Kontrol Edin!

Hizmet Alan işyeri olarak, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi gibi İSG Profesyönellerinizi, ve size hizmet sunan osgb firmasının hangi sürelerle size geldiğini kontrol edin, bugün tüm işyerlerinde parmak izi, yüz tanıma gibi sistemler bulunuyor. İSG Profesyönelinize aylık hangi günlerde ve hangi saatlerde hizmet sunacağını sorgulayın. Hizmet Alan firma olarak sizler, Bursa OSGB, Balıkesir OSGB, hangi osgb firmasından hizmet alırsanız alın, aldığınız hizmette saat ücretine para ödüyorsunuz, bu sebeple aldığınız hizmeti sorgulamaya, tam almaya çalışın, çoğu osgb firmasında İş Güvenliği Ek iş olarak görülüyor. Yani sizin tam olarak ödediğiniz iş hizmet sunan osgb firmaları tarafından ek iş gibi görülmesi sebebiyle çoğu zaman piyasanın çok altında fiyatlar sunulabiliyor. Hizmet Alan işyerleri aldıkları hizmetleri sorgulamaya başladıkları zaman, hem kendi işletmelerinde hemde İSG kültürüne büyük bir katkı sağlayacağınızı unutmayın. Bu konuyla ilgili işyerlerinde denetimi gerçekleştirecek en bilinçli departman İnsan Kaynakları departmanıdır. İSG profesyönelleri sizlerin kısmi süreli çalışanlarınızdır! bunu unutmayın.

Son Olarak!

Bu liste uzayıp gider, çok fazla sözü uzatmadan, her işin bir maliyet kalemi vardır, bu maliyet kalemlerinin çok çok altında fiyatlar piyasada dolanıyorsa, etrafta pis kokular aramak lazım, çünkü biryerlerde mutlaka çöp eşelenmiş, yada çöpler çöp kovası yerine sizin işyerlerinizin etrafına döşenmiştir. En uygun fiyatlara osgb hizmeti almak elbetteki hakkınız, ancak bunu aldıktan sonra, aman canım nasıl olsa gelip gidiyorlar demek işyerlerinizde olacak kazaları önlemeyecek, sizler için dolaylı maliyetler ortaya çıkaracaktır…

OSGB Hizmetleri’nde Maliyet Kalemleri Nelerdir?

Personel, Kira, Araç, İletişim Giderleri, Kırtasiye giderleri (A4 kağıt, renkli yazıcı vb.), Akaryakıt giderleri, gibi ana başlıklarla birlikte vergiler ve sigorta primleri, çalışanların kıdem ihbar tazminatları gibi konular başlıca gider kalemlerini oluşturmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?