trende

Dicom

Dicom

Digital Imaging and Communications in Medicine Tıpta Dijital Görüntüleme ve İletişim TDGI olarak çevrilebilecek olan DICOM Tıp biliminde kullanılan medikal görüntüleme cihazlarından gelen 2D ve 3D bilimsel verilerin depo, görüntüleme ve analiz etmek amacıyla geliştirilen standart bir veri formatıdır.

HBYS Yazılımı İhtiyaçlarınız İçin Buradayız!

HBYS, Hastane, Hasta Takip Yazılımı Fiyat Teklif Formu
Healthy HBYS, Hasta Takip, Muayenehane yazılımı fiyat teklifi için aşağıdaki formu doldurabilir yada 0551 254 56 38 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Hastanenizde PACS kullanmak istiyor ve PACS bulunmuyorsa lütfen seçiniz. Böyle bir talebiniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Hastanenizde kullandığınız laboratuvar cihazları programa entegre edilecekse lütfen cihaz sayısını rakam olarak giriniz.
Eklemek istediğiniz başka konular varsa bu alana yazabalirisiniz.
Hastane yada muayenehanede programı kullanacak hekim sayısını lütfen rakam olarak yazın

DICOM Gelişimi Amerikada Standart Çalışmaları

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan “Medical Imaging & Technology Alliance” “Tıbbi Görüntüleme ve Teknoloji Birliği” tarafından sürdürülmektedir.

DICOM ve HBYS Yazılımı

Dicom standardında 17 alt başlık ve binlerce sayfalık döküman sebebiyle, bilimsel içeriğin anlaşılmasında büyük bir zorluk oluşturmaktadır. HBYS Yazılımları aracılığıyla bu standard üzerinden oluşturulan veriler anlamlandırılması için algoritmalar kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

HBYS Nedir?

11.06.2021
1.357
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?