trende

HBYS Nedir?

HBYS Nedir?

HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi)

HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi): Hastanelerde yapılan işlemleri HBYS, adı ile anılan Hastane Bilgi Yönetimi Sistemi bağlamında geliştirilen bilgisayar programları ile bilgisayar grubu üzerinden gerçekleştirilen tüm yazılım programlarına verilen genel isimdir.

HBYS Yazılım İhtiyacınız mı var?

HBYS, Hastane, Hasta Takip Yazılımı Fiyat Teklif Formu
Healthy HBYS, Hasta Takip, Muayenehane yazılımı fiyat teklifi için aşağıdaki formu doldurabilir yada 0551 254 56 38 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Hastanenizde PACS kullanmak istiyor ve PACS bulunmuyorsa lütfen seçiniz. Böyle bir talebiniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
Hastanenizde kullandığınız laboratuvar cihazları programa entegre edilecekse lütfen cihaz sayısını rakam olarak giriniz.
Eklemek istediğiniz başka konular varsa bu alana yazabalirisiniz.
Hastane yada muayenehanede programı kullanacak hekim sayısını lütfen rakam olarak yazın

HBYS Yazılımı içinde hangi modüller var?

  • Ameliyathane
  • Hastane Eczanesi
  • İnsan Kaynakları
  • Laboratuvar
  • Radyoloji
  • Personel ve İnsan Kaynakları

her biri ayrı bir program olarak değerlendirilebilecek bu başlıklar HBYS Yazılımı aracılığıyla tek bir programda toplanarak HBYS Yazılım entegrasyonunu oluşturmaktadır.

HBYS Yazılımları için bu anlamda bir yazılım grubu tanımı daha doğru olacaktır.

Program ve Tıbbi Dil formatı olarak standartlaştırılan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi yazılımlarında tetkikler ve cerrahi operaysonlarda izlem ve gözlem işlemlerinde mobil ve masaüstü cihazlar üzerinden haberleşme ve veri akışı sağlanmaktadır.

Örneğin PACS yapılarında mamografi, DI, MR, tomografi gibi cihazlardan görüntü alıp bunları birlikte çalıştığı diğer programlara verebilmelidir.

11.06.2021
2.172
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?