trende

Tespit Öneri Defteri İçerik Örnekleri 1

Tespit Öneri Defteri İçerik Örnekleri 1

Haziran 2021 tarihinde bursa osgb firmaları ‘ndan iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan işyeri ‘nde yapılan saha gözlemleri iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında gerçekleştirilmiş ve alınan notlar tespit ve öneri defteri ‘ne kaydedilmiştir.

Tespit ve Önerileriniz Her aylık ziyaretinizde yazıya dökülmelidir

İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyönellerinin, mesleğe yeni başlama sırasında tespit ve öneri defterine yazacakları notlara bir örnek olması amacıyla yazının ilk bölümü 26 08 2021 tarihinde paylaşılmış, inşallah aynı yazı serisi numaraları arttırılarak devam ettirmeyi düşünüyorum. Faydalı olması dileklerimle

Bursa ‘da OSGB Hizmeti yada İSG Danışmanlığı almayı düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki form yardımıyla yada 0551 254 56 38 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.

Bursa OSGB Hizmeti, bursa osgb firmaları fiyat Teklif Formu
Bursa OSGB Firmaları arasında çözüm ortaklığı ile çalıştığımız 8 bursa osgb firması arasından en uygun fiyatlarla iş sağlığı ve güvenliği hizmetine ulaşmak için aşağıdaki form bilgilerini doldurmanız, yada 0551 254 56 38 numaralı telefondan bize ulaşmanız yeterlidir.
Tehlike sınıfınızı seçin, eğer tehlike sınıfınızı bilmiyorsanız işaretleme yapmayabilir yada bilmiyorum seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Haziran 2021 Tespit ve Öneri defteri kayıtları

1- Hizmet alan İşyeri Merkez Birimi ile bursa osgb firmaları ‘ndan x osgb ile isg katip üzerinden 1 Haziran itibariyle osgb hizmeti sözleşmesi yapılmış, isgkatip atamaları oluşturulmuş. İSG KATİP Sözleşme ‘leri onaylanmıştır.

iş sağlığı ve güvenliği Genel Bilgilendirmesi kapsamında aşağıdaki konular firma yöneticilerine sözel bilgilendirme yapılmıştır. iş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan işyerinin 2 sicili bulunuyor. x mahallesinde bulunan sicil merkezi, y mahallesinde bulunan alan ise şubeyi oluşturmaktadır.

2- İşe yeni başlayacak olan personel iş başı yapmadan önce iş sağlığı güvenliği eğitimi, Mesleki Eğitimler, Yüksekte çalışma eğitimi, oryantasyon, İş başı eğitimi ve işe giriş sağlık raporu almadan, SGK girişi yapılmadan kesinlikle çalışmaya başlatılmamalıdır, bu şartlar mevcut çalışanları ve taşeron çalışanları da kapsamalıdır. myk.gov.tr Belge zorunluluğu olan meslekler başlığı kontrol edilerek. Bu listede yer alan personeller olduğunda myk belgeleri aldırılmalıdır.

MYK Kapsamı

3- Yapılan bilgilendirme sonrasında yüksekte çalışma olmadığı, myk kapsamındaki mesleklerde çalışan bulunmadığı, belirtilmiştir.
işe giriş sağlık raporu ile ilgili hemen bursa osgb firması ile ek teklif ve hizmet sözleşmesi yaparak işe giriş sağlık raporu eksik olan çalışanların listesi oluşturulmuş, sağlık raporu alabilmeleri için mobil sağlık aracı izin işlemleri başlatılmıştır.

4- temel isg eğitimi hakkındaki çalışmalarımız, osgb hizmeti alan işyerinin çalışanlarının ilk kez aldıkları temel iş güvenliği eğitimi yüzyüze olması sebebiyle, çalışanların temel isg eğitimleri usul ve esasları hk yönetmelik kapsamında 28 ve 29 Haziran 2021 Tarihleri arasında firma çalışanlarının temel isg eğitimleri uzaktan eğitim sistemimiz olan halimasa.com.tr/lms adresine tanımlanarak kullanıcı adı ve şifreleri KVKK kurallarına uygun olarak kişilerin whatsapp telefon numaralarına şahsi olarak gönderilmiştir. Uzaktan Eğitim Sistemine Giriş ‘lerinde ilk şifreleri oluşturmaları konusunda zorunlu parola değişikliği aktif hale getirilmiştir.

5- Mevcut ve ilave işyerinde risk değerlendirmesi yapılmadan ve gerekli tedbirler alınmadan çalışma yapılmamalıdır.

6- Konuyla ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra risk analizi, risk değerlendirmesi ekibi oluşturularak, risk değerlendirmesi ekibi ile birlikte, 8 haziran tarihinde risk değerlendirmesi raporu tamamlanarak, eksikliklerle ilgili çalışma yapılmaya başlanmıştır.

7- 18 yaş altı çocuk ve genç işçiler, özürlüler kesinlikle çalıştırılamazlar.

8- İşletme ile yapılan görüşmede işyerinin tehlikeli sınıfta olması sebebiyle mevcut çalışanların 18 yaşından büyük olduğu bilgisi alınmış, yapılan saha gözlemlerinde genç ve çocuk çalışan görülmemiştir.

9- -Dışa görevlendirmeler, 6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği kanunu gereğince, dışarıda çalışma yapacak personelle alakalı geçici görevlendirme belgeleri amirleri ve şirket üst yönetimi tarafından çalışana tebliğ edilmeli ve çalışanın onayı ile ilgili alanlara gönderilmelidir.

10- Yapılan görüşmelerde işyeri dışında montaj gibi faaliyetlerinin bulunmaması sebebiyle çalışanların genel itibariyle ofis ve çalışma alanı içerisinde bulunduğu bilgisi alınmıştır.

Tek başına çalışma sorunu

11- İşletmede tek başına kimse çalıştırılmamalıdır. Özellikle tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde tek başına yapılan çalışmalar risk arz etmektedir. Yine gece çalışmalarında ise tehlike sınıfına bakılmaksızın tek başına çalışma engellenmelidir.

12- İşletme 08:00 – 18:00 saatleri arasında tek vardiya olarak faaliyetlerini devam ettirdiği için gece çalışması yapılmamaktadır. Tehlike arz eden işlerde ise işveren bilgilendirilerek gözetmen bir çalışan vasıtasıyla işlerin yapıldığı beyan edilmiştir. Yapılan saha gözlemlerinde aktif tehlikeli bir çalışma gözlemlenmemiştir.

13- Tüm makinelerin döner ve hareketli parçaları uygun koruyucularla kapatılmalıdır. Makine koruyucularının tamamı kullanılabilir biçimde takılı olmalıdır.

14- 28 Haziran tarihinde Merkezde ve şubede yapılan saha gözlemlerinde Merkez birimde herhangi bir hareketli parça bulunan makine bulunmadığı bilgisi alınmış, saha gözlemlerinde bu yönde bir makine görülmemiştir. Şube de ise kullanılan örgü makinelerinin tamamı kapalı sistemler ve switchlerle korunuyor olduğu ilgili saha gözleminde görülmüş. Kalite kontrol makinesinde sarım yapan bölümün açık olduğu gözlemlenmiş. Bu alana koruyucu switch konulması bilgisi saha gözlem raporunda belirtilmiştir.

26.08.2021
15.313
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?