trende

Sivil Savunma Planı Nedir?

Sivil Savunma Planı Nedir?

Sivil Savunma Planını anlatmadan önce sivil savunma ile ilgili internet kaynaklarında güvenilir bilgilere dayanarak, bir tanımlama yapmamız gerekli. Sonrasında sivil savunma planı hazırlama konusu ile birlikte sivil savunma planları için nasıl hizmet alabileceğinizi, yada siz hazırlamak isterseniz hangi kaynaklardan faydalanabileceğinizi açıklayacağım.

Sivil Savunma Planı ihtiyaçlarınız için aşağıdaki bağlantılardan bize ulaşabilirsiniz.

Sivil Savunma Nedir?

Sivil savunma, savaş silahlarının cephe gerisine uzanan etkileri göz önüne alınarak, I. Dünya Savaşı’ndan sonra sivil halkın bu silahların etkisinden korunması bakımından bir örgütlenmeye gidilmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.

Sivil Savunma Planı Nedir?​

Sivil Savunma Planları işletmelerinizin ve çalışanlarınızın Acil Durumlar yaşanmadan önce önlem alınması gerekli konular hakkında eğitim ve araştırma yapılarak oluşturulan plana sadık kalarak, can ve mal güvenliğinin korunmasını amaçlayan etkin bir planlama organizasyonudur.

Sivil Savunma Planı Zorunluluğu Hangi İşletmeleri Kapsıyor?

Sivil Savunma Planlarının Oluşturulma zorunluluğu firmanın Hassas Bölgeler içinde olup olmamasına ve personel sayısının 100 kişinin altında ve üstünde olması gibi durumlarda farklılık göstermektedir. Bu durumu netleştirebilmek için İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Kılavuz incelendiğinde konunun daha net anlaşılması sağlanabilir. İşletmeleriniz bu kriterin içinde yer alıyorsa, cezai bir yaptırım görmemek ve daha önemlisi Acil Durumlarda Can ve Mal Kayıpları yaşamamak adına mutlaka Sivil Savunma Planlarının oluşturularak bu planın onaylatılması gerekmektedir. Aşağıda Onay mercileri hakkında detaylı bilgiler Sivil Savunma Planları Onay İşlemleri Başlığında belirtilmiştir.

Sivil Savunma Planı Hazırlama Klavuzu​

Hassas bölgeler içinde olup da yıllık ortalama personel mevcudu 100 den fazla bulunan veya ayrıca hassasiyeti kabul edilmiş olan resmi ve özel bütün daire teşekkül, fabrika, müessese, imalathane, atölye, okul, üniversite, yurt, pansiyon, 100 den fazla yataklı hastane ve oteller ve benzeri toplu çalışma ve işyerlerinde uygulanması gereken ve işletmenin ve komşu işletmelerin olası acil durumlarda en az derecede zarar görmesini engellemek amacıyla bu önlemler alınmalı ve uygulanmalıdır.

Sivil Savunma Planları Kimler Tarafından Oluşturulur?​

Sivil Savunma Planı, Sivil Savunma Uzmanları tarafından oluşturulmaktadır. SiSivil Savunma Planları Olası Acil Durumlarda işletmelerin maddi kayıplarının, çalışanların ise can kayıplarının önlenmesi amacıyla büyük önem arz etmektedir, İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Müdürlüklerince Hazırlanması zorunludur.

Sivil Savunma Planları Onay İşlemleri?​

Oluşturulan Sivil Savunma Planları işletmenizin personel sayısına göre iki tip onay işlemi gerçekleştirilmektedir.

Çalışanlarınızın sayısı;

  • 200 ‘ün altındaysa Valilik Makamınca
  • 200 ‘ün üstündeyse Bakanlık tarafından

Onaylanması gerekmektedir.

SİVİL SAVUNMA PLANLARI OLMAYAN KURUMLARA CEZALAR​

Sivil Savunma Planlarının hazırlığı durumu İçişleri Bakanlığınca yapılan denetimlerde kontrol edilmektedir. Yapılmaması durumunda iş sağlığı ve güvenliğinde olduğu gibi idari para ceza ve yaptırımları uygulanmaktadır.

SİVİL SAVUNMA PLANI HAZIRLAYAN KURUMLAR​

Halim ASA, Bursa OSGB bünyesinde ve Alanında Profesyönel Hizmet sunan Çözüm Ortağı Sivil Savunma Uzmanı Ekipleri ile Sivil Savunma Planlarını işletmenizde yapılan keşif sonrasında Sivil Savunma Planı tarafınıza hızlıca teslim edilir.

SİVİL SAVUNMA PLANI NASIL HAZIRLANIR?​

Taleplerinizle ilgili aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizimle görüşebilir yada hizmet talep formuna iletişim bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

EN İYİ SİVİL SAVUNMA PLANI HAZIRLAMA FİRMALARI

😉 Özellikle Youtube hayatımıza girdiğinden bu yana en sık duyduğumuz başlıklardan biri yazılarımızda olmazsa olmaz… En iyisiyiz diyemeyiz ama en iyi ikincilerdeniz. Sivil Savunma Planı Hazırlıklarında profesyönel ekiplerimize güveniyoruz.

Sivil Savunma Planı Fiyatı Teklif Formu – İletişim İçin 0551 254 56 38

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?