trende

01 Mayıs Tarihli İSGGM Duyurusu Görevlendirme Belgesi Hk.

01 Mayıs Tarihli İSGGM Duyurusu Görevlendirme Belgesi Hk.

TAM KAPANMA GÖREV BELGESİ HAKKINDA OSGB’LERİN DİKKATİNE

Covid-19 salgını kapsamında yayımlanan “tam kapanma” kararları çerçevesinde 29 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren muafiyet kapsamında bulunan İSG profesyonellerinin işyeri ziyaretine giderken yapılacak kontrollerde istenmesi halinde denetim ekiplerine ibraz edilmek üzere e-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden “görev belgesi” başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Görevlendirme Belgeleri OSGB Yetkililerine İmzalatılmalıdır.

Görev belgesi için yapılan başvurular NACE kodunun muafiyet kapsamında kalıp kalmadığı konusunda değerlendirilmekte olup NACE kodunu ortak sağlık ve güvenlik birimi faaliyetinin bulunduğu kod haricinde bir koddan alan ve bu sebeple başvurusu onaylanmayanların linkte yer alan görev belgesini düzenleyip OSGB yetkilisine imzalatarak işyerine gidebilmesi mümkündür.

OSGB Yetkilisi Muafiyet Bilgisinin Doğruluğundan Sorumludur

OSGB yetkilisi, imza altına aldığı belgelerde belirtilen kişinin yetkilisi olduğu işyerinde çalıştığı ve sokağa çıkma kısıtlaması sırasında zorunlu bir amaçla hizmet verilen işyerinde olması gerektiği bilgisinin doğruluğundan, adına görev belgesi düzenlenen kişi de kendisi ile ilgili bilgilerin doğruluğundan ve sokağa çıkma kısıtlaması sırasında muafiyet nedeni ile buna bağlı olarak zaman ve güzergâhla sınırlı davranmaktan sorumludur.

Hazırlanacak görev belgesinde “İşyeri/Firma Bilgileri” kısmına görevlendirilen işyerinin bilgilerinin, “Görev ve Muafiyet Nedeni” kısmına İSG hizmeti, işyeri hekimliği hizmeti vb. yazılması ve işyeri imza kısmında da OSGB kaşesi ile gerekli diğer bilgilerin bulunması önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?