trende

OSGB Sağlık Raporu Yönetmeliği

OSGB Sağlık Raporu Yönetmeliği

osgb sağlık raporu ihtiyaçlarınız için en kolay ve ulaşılabilir hizmetleri sunmak için sürekli çalışıyoruz. İşe Giriş sağlık raporu sorularınız hakkında bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Sağlık Raporu İçin Aşağıdaki Butonlardan iletişime geçebilirsiniz

OSGB Sağlık Raporu Yönetmeliği

20.01.2022 tarihli ve 31725 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Çalışanların Sağlık Gözetimine Yönelik Tıbbi Tetkiklerin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikle ilgili yeni bir duyuru yayınlandı. Buna göre İşe giriş sağlık raporu hizmetleri bu yönetmeliğe bağlı olarak gerçekleştiriliyor.

Sağlık Raporu Hizmetlerinde Yenilikler Olacak mı?

20 Ocak Tarihli yönetmelik ile birlikte işe giriş sağlık raporu firmaları yönetmeliğin mevcut durumdaki değişiklikleri ile ilgili çalışmaları araştırmaya başladılar.

Bunun gibi bir çok soru osgb firmaları’nın ve osgb sağlık raporu almak isteyen çalışanların aklına geliyor. Sonuç olarak bu sorularına yanıt için bu konu hakkındaki uzman görüşlerini merak ediyorlar.

OSGB Sağlık Raporu Sektör Paydaşları için Yeni Terimler

Yönetmeliğin;

İlgili yönetmelik Geçici Madde 1’inin ikinci fıkrasında “Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce faaliyette olan ve tıbbi tetkik hizmeti sunan İSGB, OSGB ve ÇASMER’ler bir yıl içinde bu Yönetmelik hükümlerine uygun olarak izin belgesi, ilgili personel ise çalışma izin belgesi alır.

İşe Giriş Sağlık Raporu Yetkisi Olmayan Firmalar Dikkat!

OSGB veya ÇASMER’ler, verilen bu süre içinde İSG-KATİP üzerinden bildirimde bulunarak İSGGM’den onay alır. Hükmü yer alır. Bu tarihte izinlerini yeniletmediği halde 19.01.2022 tarih ve öncesi izin belgesi ile hizmet verilmemesi gerekir. Hizmet verildiği tespit edilen OSGB’lerin Sağlık Bakanlığına da bildirimi yapılır. Anılan Yönetmelikte ve 29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı RG’de yayımlanan İSG Hizmetleri idari işlemler uygulanacaktır.

05.01.2023
383
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?