trende

Buhar Kazanı Periyodik Kontrolü

Buhar Kazanı Periyodik Kontrolü

Buhar kazanı periyodik kontrolü özellikle boyahane, sıcak su ile üretim yapan gıda firmaları, otomotiv vb tüm sektörlerde sıklıkla kullanılan bir ekipman olması nedeniyle üretim sanayisinde büyük bir önem arz etmektedir.

Buhar Kazanı Periyodik Kontrolü İletişim Kanallarımız

Buhar kazanı periyodik kontrolü Makine Mühendisleri

Buhar kazanları periyodik kontrolleri Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığı EKİPNET sistemine kayıtlı Makine Teknikerleri ve Makine Mühendisleri tarafından kontrolleri yapılmaktadır. Buhar kazanı periyodik kontrolü gerçekleştirildikten sonra buhar kazanı periyodik kontrol raporu düzenlenerek isg dosyasında saklanmaktadır.

Buhar Kazanları Periyodik Kontrol Süresi

Buhar Kazanları İş Ekipmanlarının kullanımında sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine göre her yıl mutlaka kontrol ettirilmelidir. Kontrolü yapılmayan ekipmanların kullanılması yasaktır. Herhangi bir aksi durumda asli kusurla yargılanacak olan işveren için ağırlaştırıcı bir cezai müeyyide oluşturacağı için, bu tip tehlikeli ekipmanların mutlaka kontrolü gerçekleştirilerek. Çalışanların patlayıcı ortam risklerinden korunması hk yönetmeliğe göre hazırlanan patlamadan korunma dökümanı kapsamında kontrolleri aksatılmamalıdır.

Bursa ‘da Buhar Kazanı Periyodik MuayeneYapan Firmalar

Ekipnet ‘e kayıtlı, iş güvenliği uzmanı ve Makine Mühendisi ve Makine Teknikerlerimiz ile işyerinizde bulunan buhar kazanlarınızın güvenli olup olmadığı birebir ziyaret edilerek kontrol edilmekte, bulunan aksaklıklar için raporda uygunsuzluklar açıklamalı olarak belirtilerek, eksiklik bulunmaması halinde buhar kazanı periyodik kontrol raporu düzenlenerek, olası bakanlık denetimlerinde eksiklikle karşılaşmanızın önüne geçilmektedir. Bunun için yukarıda bulunan iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilir yada iletişim sayfamıza gidebilirsiniz.

Buhar Kazanı Periyodik Kontrolü Ücreti

Bursa ‘da buhar kazanı periyodik kontrolü yapan firmalar ve makine mühendisleri tarafından ortalama 350 – 500 TL civarında periyodik kontrol raporları düzenlenmektedir. Uygun fiyatlarla buhar kazanı periyodik kontrolü hizmetini satın almak için bizi arayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?