trende

Kestirimci Bakım, Önleyici Bakım Eğitimi

Kestirimci Bakım, Önleyici Bakım Eğitimi

Kestirimci Bakım Eğitimi Genel Bilgiler

İşletmeler, uzun yıllar sonucu edindiği tecrübelerle birlikte envanterine kattıkları makine ve ekipmanlara büyük yatırımlar yapar, işverenler ekipmanlara yaptıkları bu yatırımların meyvelerini toplamak ve karşılığını almak istemektedirler. İşletme tesislerinde makine ve ekipman kaynaklı duruşların kapasiteleri düşürmesi sebebiyle, kestirimci bakımcılık her işletme için önemli bir kavram haline gelmektedir. Makineler, zamana bağlı deformasyon, motor vb ekipmanlar ve 24 saat çalışılan işletmelerde metal yorgunluğu gibi sebeplerle sık sık arızalanmakta. Çalışmak için kurulmuş olan işletmeler, bu arızalar sebebiyle durmaktadır. Kestirimci Bakım Eğitimi ile katılımcıların bu konulara yönelik ilke, yöntem ve uygulamalar hakkında bilgilendirilmeleri hedeflenmiştir.

Kestirimci Bakım Eğitim İçeriklerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Kestirimci Bakım ‘da Stratejik Bakış Açısı

Dünya’da üretim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ve artan rekabet, Ülkemizde üretim faaliyetlerinde ve Bakım konusuyla ilgili yeni arayışlara yönelmesine yol açmıştır. Bu sebeple geliştirilen Kestirimci Bakım faaliyetlerinin bir metodoloji çerçevesinde ele alınması en önemlisi üretim süreçlerinin durmadan devam ettirilebilmesi zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. KESTİRİMCİ BAKIM sadece işletmeler için değil, bakım süreleri sebebiyle kaybolan zaman gözönüne alındığında devlet tarafı içinde önemli bir sorun olmaktadır. Kestirimci Bakım tanımı ile ilgili internette her geçen gün daha fazla yer almaya başlaması. Bu konunun öneminin ülkemizde de giderek arttığını gösteriyor. Aşağıda eğitimle ilgili aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz. Yada Teklif formundan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kestirimci Bakım Eğitimi İçerikleri

 • Bakım Faaliyetlerinde Planlama
 • Ekipman Arıza-Ömür ilişkisi
 • Koruyucu Bakım, Kestirimci Bakım Nedir?
 • Ekipman ve Makinelerde Performansa Dayalı Bakım
 • Verimli Bakım Yöntemleri
 • Her Bir Bakım Arasında Ortalama Süre
 • Öngörülebilir Arızaları Tespit Etmek
 • Titreşim Analizi
 • Ekipmanlarda En Çok Görülen Arızalar ve Tespit Yöntemleri
 • Titreşim Analizi
 • Yönlendirme Tabloları
 • Yağlama Ve Yağ Analizi
Eğitim Nerede, Nasıl Veriliyor ?

Covid öncesi Çözüm ortaklarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizi, Bursa’daki Kestirimci Bakım Eğitimlerini Geniş Eğitim Salonlarımızda yapmakla birlikte, Covid sonrası dönemde ilgili eğitimleri Uzaktan Eğitim sistemi üzerinden vermeye devam ediyoruz. Canlı oturumların gerçekleştirildiği Kestirimci Bakım eğitiminde sizlerin sorularınızı canlı yayında eğitmenlerimize sorabilirsiniz.

Eğitimi Kimler Almalı

Firmalarınızda Bakım personelleri, Bakım mühendisleri, Bakım çalışmalarında yer alan çalışanlarınız için bu eğitimleri aldırabilirisiniz.

03.04.2021
1.532
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?