trende

tetkiksiz sağlık raporu sorunu

tetkiksiz sağlık raporu sorunu

sağlık raporu, birkaç gün öncesine kadar internet üzerinden gelen bir telefonla şaşkına döndüm. nilüfer ‘de oturuyorum.

nilüfer sağlık raporu ihtiyacım bulunuyor ancak sadece sağlık raporu alacağım, başka tetkik almayacağım.”

nilüfer ‘de oturuyor. nilüfer sağlık raporu veren yerler ‘i arıyor. Ancak sağlık raporu veren yerlerden sadece Ek-2 Formu denen sadece sağlık raporu belgesini istiyor…

Nilüfer Sağlık Raporu Veren Hastane Var mı?

öncelikle sağlık raporu nedir?, sağlık raporu nerelerden alınır? bunu iyi tanımlamak gerekli…

sağlık raporu işlemleri iki kategoride incelenebilir.

  • İşe Giriş Sağlık Raporu Sağlık Tetkikleri
    • sağlık raporuna kaynak oluşturacak olan tetkikler, bu tetkikleri inceleyerek oluşturulacak
  • İşe Giriş Sağlık Raporu
    • Sağlık Tetkikleri incelenerek işyeri hekimi tarafından verilecek olan Ek-2 Muayene Formu

Evet sağlık tetkikleri ve sağlık raporu olarak ikiye ayırdığımız işe giriş sağlık raporu hizmetlerini tanımlamış olduk. Şimdi isterseniz, başlık kısmında bulunan nilüfer sağlık raporu hizmetini hastaneler verebilir mi? İşe Giriş Sağlık Raporu ‘nu hastaneler düzenleyebilir mi? Su soruyu cevaplayalım. 6331 Sayılı kanun Madde 15 Sağlık gözetimi başlığı bu konuyu düzenlemektedir.

işe giriş Sağlık raporunu kimler verebilir?

İşe Giriş sağlık raporunu yalnızca işyeri hekimleriniz verebilir.

Peki sağlık raporu veren işyeri hekimleri nerede çalışır, nerede bulunur, bu işyeri hekimlerini bulup sağlık raporunu nasıl alacağız dediğinizi duyar gibiyim.

işyeri hekimleri çalıştığınız yere 6331 sayılı isg kanuna göre osgb hizmeti kapsamında yada bireysel olarak isg hizmeti sunan profesyönellere yönetmelik ve kanunla görevleri belirlenen meslek dalında çalışan doktorlara verilen isimdir.

Haydaa şimdide osgb…

osgb her şehir yada ilçede neredeyse en az 1 tane bulunan bursa osgb, nilüfer osgb, osmangazi osgb, gibi farklı ilçe ve il adları ile anılan, bünyesinde işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı barındıran firmalara verilen isimdir. Bu firmaların toplandığı listeler ise bursa osgb firmaları gibi şehir listeleri ile tanımlanmaktadır.

işe giriş sağlık raporu nu kimler veremez?

İşe Giriş sağlık raporunu devlet hastaneleri veremez. Sadece 50 den az çalışanı olan ve az tehlikeli işyerlerinde bu raporları aile hekimleri ve kamu sağlık kurumları verebilir. Tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde çalışan sayısı farketmeksizin. Az tehlikeli işyerlerinde ise 50 ve üzeri çalışanın bulunduğu işletmelerde yukarıda bahsettiğimiz gibi işyeri hekimleri haricinde kimse işe giriş sağlık raporunu düzenleyemez.

bursa nilüfer sağlık raporu
bursa nilüfer sağlık raporu, bursa nilüfer işe giriş sağlık raporu, bursa nilüfer iş için sağlık raporu

Yukarıdaki konuya geri dönecek olursak, bana gelen telefondan sonra, aynı kişi tekrar dönüş yaparak, evet sadece sağlık raporu veren bir yer bulduk. ilginiz için teşekkür ederim.

Bir işyeri hekiminin sağlık raporunu verebilmesi için tetkikleri görerek yorumlaması gerekmektedir. Evet fiziki muayene vardır. Ancak ilgili laboratuvar bulguları ile fiziki muayene birleştirilerek işe giriş sağlık raporu tamamlanmalıdır. Sadece fiziki muayene esas alınarak sağlık raporu düzenlenmesi için sanırım, xray gözlü, 20 ve 20000 hz üstünde ve altındaki sesleri işitebilen süper bir kulak ve kızıl ötesi tarayıcılara sahip bir dokunma duyusuna sahip bir işyeri hekiminden sağlık raporu almış olabilirsiniz. Bu konuda da bir ilk olduğunuz için sizi tebrik etmemiz gerekli 🙂

07.09.2021
853
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?