trende

Tespit Ve Öneri Defteri Onayı İşlemleri

Tespit Ve Öneri Defteri Onayı İşlemleri

İş Güvenliği Uzmanların ve İşyeri hekimlerinin her ziyaret sonrası kullanmaları gereken Tespit ve Öneri Defteri, Onaylı Defterin onay işlemleri hk, yazımızla bu konuya dair aklınızdaki soruları yanıtlamaya yardımcı olacağım.

Firma ziyaretlerimizde tespit ve önerilerimizi yazmış olduğumuz Tespit ve Öneri Defteri diğer adıyla, Onaylı defterlerin onay işlemi yapılmalı. Hizmet alan firmaların tespit öneri defterini işkur il müdürlüğü yada noter aracılığı ile onaylatabilir. Herhangi bir kırtasiyeden yada internetten, (otocopyli) Tespit Öneri Defterini aldırdıktan sonra defteri onaylatmak için aşağıdaki eksikliklerin giderilmesinden sonra iş kur il müdürlüğüne gidebilirsiniz.

20.01.2017 Güncelleme:
Tespit Öneri Defterini Bu hafta boyunca imzaya hazırlarken zorlandığım hususlardan birini sizlerle paylaşmak istedim. Aşağıda 6 madde halinde bildirdiklerimin yanında bunlarıda dikkate almanız onaylatma işlemi açısından kolaylık sağlayacaktır.

  • Tespit öneri defterlerini alırken numaralı olmasına dikkat edin, sayfa numaraları numarasız olanlara mecburen elle yazmak zorunda kalıyorsunuz.
  • Sgk sicil numaralarını tespit öneri defterin ilk sayfasına yazmanız onay ile sorumlu memur tarafından tespit öneri defterinin geri döndürülmesini önleyecektir. 🙂

Tespit Öneri Defteri Onayı İçin Gerekli Belgeler

İşyeri adresi ve bilgilerinin doldurulması SGK SİCİL numarasının yazılması (tespit öneri defterinde ilk sayfada bazen sgk sicil numarası yazmak için bir alan bulunmuyor ama siz boş bir alana (eposta gibi) Sgk sicil numarasını da eklemeniz gerekiyor.

Neden diyecek olursanız yeni yazdığım şu yazıma bakabilirsiniz. ” Bursa iş Güvenliği Firmaları ve Bursa da İSG ” Firma kaşesi firma bilgilerinin olduğu alana vurulması gerekmektedir.

  • İşveren V. Adres ve bilgilerinin doldurulması ve işveren v. tarafından imzalanması
  • İşyeri Hekimi adres ve bilgilerinin doldurulması hekim tarafından imzalanması (hekimin iş yeri hekimliği sertifikası ve doktorlukla ilgili diploma numaralarının bulunması iyi olacaktır bazen her ikisini bazen sertifika numarasını sorabiliyorlar)
  • İş Güvenliği Uzmanı adres ve bilgilerinin doldurulması ve igu tarafından imzalanması (iş güvenliği uzmanının sertifika numarasının yazılması)
  • Tespit öneri defterindeki her sayfanın numaralandırılması işlemi (50 yaprak oluyor genelde) her birine sayfa numarası yazılmalı yada defteri alırken numaralandırılmış olanı varsa tercih edilebilir.
  • Dilekçenin Doldurulması (örnek dilekçe aşağıda verilmiştir.) Dilekçede firma kaşesi bulunması talep edilebiliyor.

Bu bilgileri yaptıktan sonra arkadaşımız İŞKUR İl müdürlüğü ilgili bölümüne giderek onay işlemini yaptırabilir.

Bursa OSGB ‘lerinde Çalışan iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi arkadaşlarımızın özelinde bilgiyi aktarayım. Daha önce onay işlemleri İŞKUR Reyhan çarşısı altındaki (İsmail Hakkı Tekkesi yanındaki bina) bölümde yapılıyordu, sanıyorum taşınmış olacaklar ki yakın zamanda çalıştığım firmalardan birini onay için oraya gönderdiğimde kızılayın yanındaki binaya yönlendirmişler, bu nedenle onay için artık İşkur ‘un yeni taşınmış oldukları bina kullanılıyordu.

İlginizi Çekebilir – Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi

Güncelleme 06.06.2021 : Tespit ve Öneri defteri onay işlemleri İŞKUR ‘un yeni binası olan Ataevler Metro istasyonunun hemen yanındaki İŞKUR binasında 3. Kat çalışma ilişkileri bölümünde devam ediyor.

Bu küçük bilgilerin yanında bazen işkur işveren yada vekilinin yada vekaleti olan bir kişinin imzalatmasını da isteyebiliyor tüm bunları yapmanıza rağmen yinede vekalet tarafından geri döndürülebilir misiniz olabilir 🙂

Tespit Öneri Defteri Onay Dilekçesi

Aşağıdaki tespit öneri defteri, onaylı defter onay dilekçesini word dosyasına kaydedip yazdırdıktan sonra firma kaşe ve işveren yada işveren v. tarafından imzalanması gerekmektedir.

…………/…………./2021
ÇALIŞMA VE İŞ KUR İL MÜDÜRLÜĞÜNE
BURSA

……………………………………………./SGK Sicil nolu ……………………………………………………………. Firmamıza ait İş Sağlığı Ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri Defterinin İl Müdürlüğünüzce tasdik edilerek verilmesini arz ederim

Kaşe
İmza

Tespit Öneri Defteri Fiyatları İçin Cimri.com ‘a bakabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?