trende

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi – 0551 254 56 38 numaralı telefondan uygun fiyatlarda Yüksekte Çalışma Eğitimi Bursa ‘da için arayın… Bursa Yüksekte çalışma eğitimi, Mesleki Eğitim (MEB FOET Kodları) yada Mesleki Yeterlilik kapsamındaki eğitimlerden biri değil. Yapı işlerinde İSG yönetmeliğine göre seviye farkı olan her alanın yüksekte çalışma sayılıyor. Yüksekte yapılan çalışmalarda ise Yüksekte Çalışma Eğitiminin aldırılması Kanuni bir zorunluluktur. Yüksekte Çalışma Eğitiminin İlkyardım Eğitimlerinde olduğu gibi ayrı bir yönetmeliği olmadığı için zaman zaman şu sorular sıklıkla sorulur!

 • Yüksekte Çalışma Eğitimini Kimler verebilir?
 • Yüksekte Çalışma Eğitimini Hangi Firmalar verebilir?
 • Yüksekte Çalışma Eğitimini İş Güvenliği Uzmanları verebilir mi?

Bu soruları ayrı ayrı cevaplamak uzun olabilir ama kısaca, yüksekte çalışma eğitimi, evet iş güvenliği uzmanları tarafından verilebilir, iş güvenliği uzmanı, aldığı eğitimlerde zaten bu konularla ilgili teorik bilgileri almıştır. İş güvenliği uzmanının mesleki gelişimini arttırmak, uygulamada bilgi birikimlerini yükseltmeyi amaçlar. Yüksekte Çalışma Eğitici eğitimi adındaki eğitimleri alması İSG Profesyöneli için faydalı olacaktır.

Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi, Bursa Yüksekte Çalışma Eğitiminden farklı bir eğitimdir. Yüksekte Çalışma Eğitimini alacak çalışanların eğitilmesi konusuna bağlı olarak özellikle İSG Profesyönellerinin eğitimini amaçlar. Bunun haricinde IRATA gibi uluslararası HSE organizasyonlarında kabul gören Yüksekte Çalışma Eğitimi sertifikasyonu sağlayan organizasyonların sertifikaları da yine Yüksekte Çalışma Eğitimi verecek olan çalışanlar tarafından tercih edilebilir.

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi veren Firmalar

Bursada sadece yüksekte çalışma eğitimi için hizmet veren firma bulunmuyor. Bunu bir dezavantaj olarak görmemeliyiz. Çünkü profesyönelleşme amacıyla tek konuya bağlı kalmak önemli ancak İSG faaliyetlerinin bütünlüğü bu konunun tek bağlamda incelenmesinin önüne geçiyor. Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi alanında tecrübeli ve sertifikalı eğitimcilerimizle, çalışanlarınızın Yüksekte Çalışma Eğitimlerini alarak güvenle çalışmalarına katkı sağlayabilirsiniz.

Çalışanlarınızın Yüksekte Çalışma eğitimi alacak, Yüksekte Çalışacak personellerinizin, İşe Giriş Sağlık Raporlarında Yüksekte Çalışabilir olduğunun işyeri hekimince belirtilmiş olması gerekmektedir. Bursa İşe giriş sağlık raporu ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüksekte Çalışma Yapması Yasak Olan Çalışanlar Kimlerdir?

İşyeri hekimlerinin sağlık raporunu yazarken kontrol ettikleri tetkiklerde, şeker, tansiyon gibi incelemelerinin yanında psikolojik rahatsızlıklardan olan fobilerimizde Yüksekte çalışıp çalışamayacağımız konusunda belirginlik oluşturmaktadır.

Bu nedenle Yüksekte Çalışma Eğitimi aldıracağınız personellerinizin sağlık raporlarında bu ibarenin (yüksekte çalışabilir) olduğuna dikkat edin, yoksa çalışanlarınıza aldırdığınız eğitim geçerli olsa da yüksekte çalışması işyeri hekiminin ilgili sağlık tetkikleri sebebiyle sakıncalı görmesi sebebiyle kanuni olarak yasak bir işlem yapmış olabilirsiniz.

Yüksekte Çalışma Eğitimleri kaç gün sürüyor?

8 saatlik Eğitim süresine sahip olan Yüksekte Çalışma eğitiminde İlk 4 Saati Teorik, Son 4 Saati Uygulama olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Teorik bölümde oluşturulan sunumlarda Yüksekte Çalışma Eğitim başlıkları, incelenmekte ve uygulama kısmında f5 tutucular, paraşüt tipi emniyet kemerleri, baretler, giyim, kuşanım ve yükseğe çıkarak, güvenli iniş ve yüksekten düşmeyi önleyici konumlandırıcı ve sınırlandırıcılar uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi

Hangi Alanlarda Yapılan Çalışmalar Yüksekte Çalışma Kabul Edilmeli?

Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği’ne göre konunun başında belirttiğimiz üzere “seviye farkı bulunan ve düşme sonucu yaralanma ihtimalinin oluşabileceği her türlü alanda yapılan çalışma; yüksekte çalışma olarak kabul edilir”…

Daha önceki İSG Tüzüğünün aksine herhangi bir metrik bilgi vermeden, yaralanma ihtimalinin geçerli olduğu her seviye yükseklik olarak tanımlanmıştır.

bursa-yuksekte-calisma-egitimi

Herhangi bir kişinin bir adım yükselerek çıkamayacağı tüm alanlar, yada seviye farkı bulunan alandan düşme sonucu yaralanma ihtimalinin olduğu her yer yüksekte çalışma kabul edilir. Yine Yüksekte çalışma eğitiminin konusu olan yüksekte çalışma ise, kişinin seviye farkı bulunan ve yaralanma ihtimali olan alanlarda yaptıkları tüm faaliyetler olarak tanımlanabilir.

Yükseklik, göreceli bir kavram olması sebebiyle, İSG Tüzüğünün aksine ilgili yönetmelik bir seviye belirtmemiştir. Bu bazı İSG Profesyönellerince doğru bulunsa da bazı İSG Profesyönellerinin sahada karşılaştıkları muamma sebebiyle eleştiri konusu olmaktadır. Tıp dilinde getirilen tanımlara baktığımızda insanın denge noktası olan 2.bel omurunu geçen yerler yüksek yerler olarak betimlenmiştir.

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitimi, Eğitim içerikleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, bu konuyla ilgili yayınladığımız yeni yazımızı inceleyebilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz.

Bursa Yüksekte Çalışma Eğitim İçerikleri

Yüksekte Çalışma Eğitimi almak için aşağıdaki teklif formuyla bize bilgi gönderebilir, yada 0551 254 56 38 numaralı telefonu arayabilir yada whatsapp mesajı gönderebilirsiniz

  28.05.2021
  2.444
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Halim ASA İSG Danışmanlığı
  Halim ASA İSG Danışmanlığı
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?