trende

Sağlık Raporu PA Ac Grafisi Duyurusu Hk.

Sağlık Raporu PA Ac Grafisi Duyurusu Hk.

Çalışanlar için işyeri hekimi tarafından işe giriş sağlık raporu oluşturmak için kaynaklardan biri olan Akciğer Grafisi ile ilgili osgb firmaları ‘nda faaliyet yürüten işyeri hekimleri, (bireysel yada firmada çalışanlarda dahil) akciğer grafisi ve sağlık raporu içerisinde bulunan diğer tahliller için şehirlerinde bulunan verem savaş dispanserlerine yönlendirerek sağlık raporu tahlillerinin bu ortamlarda yapılmasını talep edebiliyorlar.

sağlık raporu ihtiyaçlarınız için daima yanınızdayız
Sağlık raporu ihtiyaçlarınız için daima arayabilirsiniz 0551 254 56 38

Sağlık Raporu İhtiyaçlarınız İçin Daima Yanınızdayız

Bursa, İstanbul, İzmir ve Kütahya illerinde oluşturduğumuz geniş çözüm ağı ile yıllardır, siz değerli çalışanlarımızın ve işverenlerin doğru hizmeti, uygun fiyatlarla alabilmeniz için gece gündüz çalışıyoruz. Bursa Sağlık Raporu ihtiyacınız için bursa sağlık raporu isimli hizmet sayfamıza göz atabilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporu İçin Aşağıdaki Butonlardan iletişime geçebilirsiniz

PA Akciğer Grafisi, Laboratuvarlar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Bakanlıktan yapılan bu duyuruda periyodik sağlık muayenesi yada işe giriş sağlık raporu kapsamında olsun izlenen yolun usulen yanlış olduğunun belirtilerek. Sağlık Raporu olarak tanımlanan hizmetin işe giriş sağlık raporu olsun, periyodik sağlık muayenesi olsun işe giriş sağlık raporu vermeye yetkili olan laboratuvarlar aracılığıyla gerçekleştirilmesi zorunluluğu bahsedilmiştir.

sağlık bakanlığı verem savaş dispanseri
verem savaş dispanseri yalnızca kendilerine tanımlanan alanlarda hizmet vermelidir.

Verem Savaş Dispanserleri sadece kuruluş amacına uygun hizmet vermelidir.

Yapılan duyuruda verem savaş dispanserlerinin sağlık raporu tahlillerini gerçekleştirmek gibi bir görevinin bulunmadığı bunun aksine yalnızca koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında tüberkülozdan korunma, erken tanı ve taramaların gerçekleştirildiği birimler olarak belirtilmiş. Bunun dışında sağlık gözetimi kapsamında olan İşe Giriş Sağlık Raporu ve buna bağlı PA Akciğer Grafisi gibi tahlillerin bu alanlarda yapılmasının yanlış olduğu vurgulanmaktadır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSGKATİP sistemi üzerinden yapılan duyuru ile verem savaş dispanserlerini ve osgb firmaları ile işyeri hekimlerini ilgilendiriyor.

Yayımlanan Bakanlık Duyurusu Tam Metni

Sağlık Bakanlığından tarafımıza iletilen aşağıda yer alan görüş gereği sağlık gözetimi kapsamında işe giriş ve periyodik muayeneler için çalışanların PA akciğer grafisi çekilmesi amacıyla verem savaşı dispanserlerine yönlendirilememesi hususu bilgilerinize sunulur.

“Birinci basamak sağlık hizmeti sunulan verem savaşı dispanserleri, koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında tüberkülozdan korunma, erken tanı ve taramaların yürütüldüğü birimlerdir. Verem savaşı dispanserlerinde yapılan muayene ve tetkikler sadece tüberküloz tanısı içindir. Verem savaşı dispanserine tüberküloz şüphesi veya tüberküloz tedavisi amacıyla gelenlere yapılan tetkikler başka amaçlarla kullanılamaz. Bu sebeple çalışanların sağlık gözetimi kapsamında verem savaşı dispanserlerinde PA Akciğer grafisinin çekilmemesi husus bilgilerinize sunulur.”

İSGKATİP Sistemi üzerinden yayımlanan duyuru metnine https://isgkatip.csgb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
19.01.2022
1.088
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?