trende

Risk Analizi Ücret Tarifesi

Risk Analizi Ücret Tarifesi

risk analizi ücret tarifesi, risk değerlendirmesi gibi isimlerle anılan 6331 sayılı kanun çerçevesinde işyerinde bulunan risklerin belirli bir formatı olmadan sıralanmasını hedefleyen ve bu risklerin önlenmesine yönelik aksiyonların yazılı bulunduğu rapor.

Risk Analizi İhtiyacınız varsa iletişime geçebilirsiniz. 0551 254 56 38

  Risk Analizini kimler hazırlar?

  Risk değerlendirme ekibi tarafından kanuni olarak hazırlanması gereken risk değerlendirmesi raporu, profesyönel kişiler tarafındanda hazırlanabilir. Bu durumda risk analizi ücreti, risk analizi ücret tarifesi ‘ni merak ediyor olabilirsiniz.

  Risk analizi fiyatı 2021 yılında malesef sadece kopyala yapıştır risk analizi hazırlayan birimler tarafından 50 TL , 100 TL ‘ye Risk analizi yapılır gibi resimlerle çok yerlerde bir hizmet olarak bir dönem karşımıza çıktı.

  Fotokopi dükkanlarının camlarını süsleyen bu yazılara baktığımızda aslında bu risk analizini bile yaptırmanın risk taşıdığını söyleyebiliriz.

  Bu tarz risk analizlerinde saha keşfi yapılmaz. Makineler ve çalışma ortamı gözlemi olmaz, çalışan katılımı bulunmaz. İşverenin ve ekibin bilgilendirmesi bulunmaz vs. Yani yok yoksa vardır, sözünde olduğu gibi bunda yok var olduğu için risk analizi yerine yokluk satın alırsınız. Birkaç sayfa yaprak kağıttan başka bir şey elinizde kalmaz.

  risk analizi ücret tarifesi var mı?

  nitel ve nicel yöntemlerle hazırlanan risk analizinde, risk değerlendirmesinin yapılacağı alan, var olan makineler ve tehlike durumları, çalışan yetkinlikleri, doğru iş, doğru çalışan gibi bir çok etkene bağlı olarak hazırlanması sebebiyle her işyeri için ayrı bir çalışma gerektirir. Bu nedenle 100 TL, 200 TL ye risk analizi yapılır gibi söylemlere inanmamak gerekmektedir.

  Hazırlanan risk analizi işyerinde bulunan riskleri kapsamalı, sadece iş güvenliği uzmanına bırakılmayacak kadar önemli bir evraktır. İş Güvenliği Uzmanı risk analizi hazırlamaz, risk analizi hazırlama aşamasında risk değerlendirmesi ekibine rehberlik eder.

  20.08.2021
  2.379
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Halim ASA İSG Danışmanlığı
  Halim ASA İSG Danışmanlığı
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?