trende

İSGKATİP Güncellemesi Anlık Çalışan Sayısı

İSGKATİP Güncellemesi Anlık Çalışan Sayısı

İSG KATİP Sistemin ‘de osgb firmaları ile isg hizmeti alan firmaları karşı karşıya getiren önemli sorunlardan biri çözüldü. İSG Katip sistemi bugün yayınlanan güncelleme ile artık çalışan sayılarını giriş ve çıkışları anlık olarak gösterecek.

07.03.2023 tarihli duyuruda: SGK ile anlık veri paylaşımı yapılarak çalışanların işe giriş ve işten çıkış bilgileri anlık olarak çekilebilmektedir. Başlığıyla İSGGM tarafından paylaşıldı.

isgkatip yenileniyor, osgb firmaları için önemli uyarılar, İSGKATİP
osgb firmaları ve isg profesyönelleri ile hizmet alan kurumların ihtiyaçlarına göre revizyon İSGKATİP

Duyurunun detayında İSG KATİP biriminin yoğun çalışmalarının sonucunda Çalışanların sigortalılık bilgileri ile konusunda SGK ile anlık veri paylaşımı işlemleri tamamlanmıştır. Mesajı iletildi.

İSGKATİP Güncelleme Bireysel Kullanıcılar da faydalanacak!

An itibariyle BİREYSEL KULLANICILAR işe giriş veya işten ayrılış bilgilerini aşağıdaki adımları izleyerek güncelleyebilecektir:

“KİŞİ KARTI içindeki SGK 4A ÇALIŞMA BİLGİLERİ sekmesine giriş yapılarak DOĞRULA butonuna tıklandığında kişinin tüm işe giriş ve işten çıkış bilgileri anlık olarak sorgulanıp güncellenecektir.”

Benzer şekilde İŞYERLERİ de aşağıdaki adımları izleyerek çalışan bilgilerinde tekil veya toplu olarak güncelleme yapabilecektir:

İşyeri adına sisteme giriş yaptıktan sonra KİŞİ/KURUM/EKİPMAN KARTI menüsü altındaki İŞYERİ KART BİLGİLERİ menüsüne giriniz. Ardından gelen sayfada SGK 4A ÇALIŞAN BİLGİLERİ sekmesini seçiniz. Açılan sayfada an itibariyle aktif kayıtlı çalışanlarınız listelenir. Eğer burada listelenen kişilerden çıkış yapanlar varsa o kişilerin TC KİMLİK NO bilgisini sayfadaki alana yazıp DOĞRULA butonuna tıklarsanız ve ilgili çalışanın ÇIKIŞ BİLDİRGESİ VERİLMİŞ İSE bu durumda çalışan listeden düşecek ve çalışan sayınız azalacaktır. Benzer şekilde listede olması gereken ancak olmayan bir çalışan varsa da o kişinin kimlik numarasını girip DOĞRULA dediğinizde çalışanın GİRİŞ BİLDİRGESİ VERİLMİŞ İSE listeye eklenecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra KURUM KARTI içinde yer alan ÇALIŞAN SAYISI VE TEHLİKE SINIFI BİLGİLERİ sekmesine giriş yaparak DOĞRULA butonuna tıklayınız.

Ayrıca eğer toplu olarak güncelleme yapılması gerekiyorsa (sistemde yük oluşturmamak adına lütfen gerekli olmayan durumlarda toplu güncelleme yapmayınız) TOPLU ÇALIŞAN GÜNCELLE butonuna tıklandığında işyerine son 2 ay içinde giriş veya çıkış yapmış olan ve an itibariyle listede bulunan tüm kişiler için toplu şekilde güncelleme yapılacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

07.03.2023
4.598
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?