trende

Hassas Oto Acil Durum Planı Krokisi

Hassas Oto Acil Durum Planı Krokisi

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü iş müfettişleri tarafından bursa osgb firmaları ‘ndan osgb hizmeti alan işyerleri bu hafta denetime tabi tutulmuştu. Yakın bir zamanda firma yetkilisi tarafından aranmıştım. Telefonda yangın tahliye krokisi yani acil durum krokisi çizdirmek istediğini söylemişti.

Firmanın kaba taslak konumunu öğrendikten sonra hemen keşif için yola çıktım. İşyeri presli imalat gerçekleştiriyor. Büyüklü küçüklü bir çok pres makinesi binada bulunuyordu. Acil çıkış kapısı olarak büyük ana giriş kapısı gösterilmiş. Bir Yük platformu hemen kapının girişinde sol bölümde konumlanmıştı, yaklaşık olarak her pres ve iş ekipmanın yanında tali panolar bulunuyordu.

Lütfen konuyla ilgili detayları bizimle paylaşın.

Acil Durum Planı Krokisi Taslak Çizimleri

Acil Durum Planı krokisi ‘ni çizmek için önce işyeri yetkilisiyle birlikte hızlıca gezdik, bana daha önceden kendi çizdiği eskizleri göstermişti. Ancak acil durum planı kroki çizimi lerinde mutlaka saha keşfi fiziki gözlem yoluyla gerçekleştirilmelidir.

Aşağıda hassas oto yetkililerinin yangın kaçış krokisi çizim örneklerini görebilirsiniz.

Acil Durum Krokisi Çizimlerinde Fiziki Gözlem çok önemli!

Sonrasında bu çizimlere ek olarak, kaçış planı krokisi ile ilgili kendi eskizlerimi oluşturmaya başladım. İşletme Zemin + 3 kat olması sebebiyle 1 tam gün acil durumlarda kaçışı doğru planlamak amacıyla oluşturduğum kroki ‘nin eskizlerine harcadığımı söyleyebilirim.

Evet aşağıda acil durum planı krokisini tasarlamak amacıyla oluşturduğum kaba çizimini görebilirsiniz.

Acil durum planı krokilerinin kaba çizimlerinden sonra bu çizimleri bilgisayara aktarmak amacıyla çalışmalarıma pazar günü devam edebildim. Yaklaşık 12 saatlik bir çalışmanın sonunda aşağıdaki gibi işletmenin acil durum planı kroki çizimlerini tamamlamış olduk.

Firmayla yaptığımız bu çalışma ile acil durumlarda daha profesyönel bir yaklaşım ile kolay müdahale imkanına kavuşmuş oldular.

Çalışma alanlarınızda işyerlerinde acil durumlar hk. yönetmelik gereği mutlaka acil durum planı krokileri çizilmiş olmalıdır. Bu konuyla ilgili ihtiyaçlarınız durumunda sizlere her zaman yardımcı olmak için buradayız.

Acil Durum Planı Kroki çizimleri ihtiyaçlarınız için 0551 254 56 38 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki iletişim formundan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

09.09.2021
1.681
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?