trende

Villateks Tekstil Acil Durum Krokisi

Villateks Tekstil Acil Durum Krokisi

Tekstil Acil Durum ve Yangın Tahliye Planı Çizimi

Bu hafta Bursa Organize Sanayi Bölgesi ‘nde Pembe cad. üzerinde bulunan VillaTeks Tekstil Firma ‘sının acil durum ve yangın tahliye planının çizimi için işletme ziyaretini gerçekleştirdim.

Profesyönel Acil Durum Krokisi çizimleri

Perşembe günü gelen bir telefonla daha önce anlaşılan kişiye ulaşamamaları sonucu firma ‘nın bursa osgb firmaları üzerinden anlaşmış oldukları iş güvenliği uzmanı ‘nın bana ulaşması ile birlikte Cuma gününe randevu verilmişti.

Yeni bir acil durum ve yangın tahliye krokisi çizimi için Yolculuk Başlıyor…

Acil durum krokisi çizim hizmeti ile ilgili bugüne kadar bir çok şehre ziyaret gerçekleştirdik, yeni şehir ziyaretlerimizi ‘de merakla bekliyoruz. Bu yolculuklarda genelde kullandığım otobüs yolculuğunu farklı bir deneyimle değiştirmeyi hedefliyorum. Bu konuyla ilgilide yakın bir zamanda yolculuk deneyimlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Yangın Tahliye Planı çizimi için firmaya ulaştık.

Yangın tahliye planı çizimlerinin ön çalışması olan kaba çizimleri gerçekleştirmek için firmaya randevu saatimizden 30 dakika rötarlı olarak ulaşabildik. Yukarıda da bahsettiğim gibi otobüs yolculuklarını sık sık yapmam nedeniyle otobüs firmaları ile ilgilide epey bir deneyim elde etme imkanına ulaştım. Bir hata önce istanbul yangın tahliye planı çizimi için İKİTELLİ OSB ‘ye gitmem gerekliydi. Bu nedenle obilet.com üzerinden yaptığım bilet alım işlemlerinde 5 saat yazmasına rağmen yaklaşık 8 ,5 saat sonra İstanbul ‘a ulaşabilmiştim. Bu haftada yaşadığım rötar sebebiyle artık. Yolculuk paylaşım’ında alternatif yollar aramaya başlamam gerektiğini ciddi olarak düşündüğümü söyeleyebilirim.

Acil Durum Krokisi Oluşmaya başlıyor.

Firmaya ulaştıktan sonra işletmeyi hızlıca gezmeye başlayıp, kaba çizimleri oluşturmaya başladık. 2500 m2 ‘ye yakın zemin (üretim alanı), 800 m2 civarında bir asma kat ve 2500 m2 lik 1.kat ile birlikte toplamda Altı bin metre karelik alanda, 3 çizim, ve toplamda çizimlerin asılacağı 6 nokta belirledik. Yangın tahliye planın kaba çizimleri için 09:30 – 17:00 saatleri arasında işletme ziyareti tamamlanarak, işletmeden ayrıldık. Yaklaşık 13 Bin adımla tamamladığımız kaba çizim çalışmalarını artık bilgisayara aktarmak için dönüş yolculuğuna başladık…

Yangın Tahliye Planı Grafik Çalışmaları

ISO 23601 uyumlu yangın tahliye planı çizimlerinde ISO 7010 simgelerini kullanarak, çizimleri oluşturmaya başladık.

Üretim katında bulunan stok alanları, iş ekipmanları planda gösterilerek, gerçek kaçış yönleri İşyerlerindeki Acil Durumlar Hk. Yönetmelik gereklilikleri kapsamında acil durum krokisi’ne eklenerek çalışmayı tamamladık.

27.03.2022
916
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?