trende

Burun Kültürü

Burun Kültürü

Burun kültürü, işe giriş sağlık raporu tahlil gruplarından portör testi içinde bulunan 4 testten biridir. Burun kültürü, burun içindeki bakteri veya virüslerin neden olduğu enfeksiyonların teşhisinde kullanılan bir testtir. Burun kültürü, burun boşluğundan bir örnek alınarak laboratuvarda incelenir.

Burun Kültürü Testi Nerede Yapılır?

Burun kültürü testi ihtiyaçlarınızda bize her zaman aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Sağlık Raporu Danışmanlığı için her zaman yanınızdayız.

Burun Kültürü Değerlendirmesi

Burun kültürü genellikle, kronik veya tekrarlayan sinüzit, bakteriyel enfeksiyonlar veya immün yetmezlik durumları gibi durumlarda kullanılır. Test, ayrıca ameliyat öncesi ve sonrası enfeksiyon riskini değerlendirmek için de kullanılabilir.

Burun Kültürü Örneği Nasıl Alınır?

Burun kültürü, burun deliklerine özel bir sürüntü fırçası yerleştirilerek alınan bir örnekle yapılır. Bu örnek daha sonra laboratuvarda yetiştirilerek ve incelenerek bakteri veya virüs varlığı belirlenir.

Burun Kültürü Sonuçları Kaç Günde Çıkar?

Burun kültürü, portör muayenesi sonuçları ile birlikte ortalama 1 – 3 gün içinde çıkmaktadır. Enfeksiyonun doğru tedavisi için gerekli bilgiyi sağlar. Ancak, burun kültürü sonuçları, yanlış pozitif veya yanlış negatif sonuçlar gibi bazı sınırlamaları da içerebilir. Bu nedenle, test sonuçlarının doğru yorumlanması ve tedaviye uygun şekilde yanıt verilmesi önemlidir.

Sağlık raporu ücreti gibi konulardaki tüm ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

04.04.2023
2.338
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?