trende

Yangın Tahliye Planı Krokisi

Yangın Tahliye Planı Krokisi

Yangın Tahliye Planı Krokisi işyerlerinde tehlike anlarında çalışanların tehlike alanından kolayca kaçabilmesini sağlayan acil durum planı krokileri işyeri vaziyet planı ile benzerlik taşımaktadır.

Konum Almak için bu linke tıklayın yada aşağıdaki iletişim bağlantılardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Tahliye Planı Krokisi İhtiyacınız mı var?

Acil Durum Planı Krokisi Fiyat Teklif Formu
Acil Durum Planı Kroki çizimi ihtiyaçlarınızda uygun ve kaliteli hizmet için iletişim formumuzu doldurabilir yada 0551 254 56 38 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Lütfen konuyla ilgili detayları bizimle paylaşın.

Yangın Tahliye Planı Krokisi Hangi Standartlarda Çiziliyor?

Yangın Tahliye Planı krokileri İşyerlerinde Acil Durumlar Hk. Yönetmelik kapsamında çizilmektedir. İlgili yönetmelik Madde 15 Dökümantasyon başlığı incelendiğinde;

Yangın Tahliye Planı Krokisinde şu başlıklar mutlaka olmalıdır. Bu başlıklardan herhangi birinin bulunmaması halinde yapılan acil durum krokisi denetimlerde geçersiz sayılacaktır.

 • f) Aşağıdaki unsurları içeren işyerini veya işyerinin bölümlerini gösteren kroki:
  • 1) Yangın söndürme amaçlı kullanılacaklar da dâhil olmak üzere acil durum ekipmanlarının bulunduğu yerler.
  • 2) İlkyardım malzemelerinin bulunduğu yerler.
  • 3) Kaçış yolları, toplanma yerleri ve bulunması halinde uyarı sistemlerinin de yer aldığı tahliye planı.
  • 4) Görevlendirilen çalışanların ve varsa yedeklerinin adı, soyadı, unvanı, sorumluluk alanı ve iletişim bilgileri.
  • 5) İlk yardım, acil tıbbi müdahale, kurtarma ve yangınla mücadele konularında işyeri dışındaki kuruluşların irtibat numaraları.

Yangın Tahliye Planı Krokisi Hazırlanmadığında bir cezası var mıdır?

İşyerlerinde acil durum planı krokisi adıyla da anılan yangın tahliye planı krokisihazırlanmadığında, ve işletme alanında görünür yerlere asılmadığında İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden uyulması gereken kurallar ihlal edildiğinde uygulanacak para cezalarını gösteren tabloda (tablo için tıklayın) Madde 11 de görüldüğü üzere Örneğin çok tehlikeli sınıfta ve 50 den fazla çalışanı olan işyerlerinde bu eksiklik varsa 7665 TL idari para cezası uygulanmaktadır.

Yangın Tahliye Planı Krokisi hangi formatta hazırlanıyor?

Kroki çizimleri profesyönel çizim programlarında vektörel formatta müşterilerimize sunulmaktadır. Ofset Baskı firmalarının istediği formatlar olan pdf ve svg formatlarında müşterilerimize verilen belgeler kaliteli ve büyük boyutlu kağıtlara kolaylıkla çıktı alınabilir.

Böylelikle Acil Durumlarda çalışanların kolaylıkla nerede oldukları ve çıkışa nasıl ulaşacakları hakkında hızlı eylem gerçekleştirmesine katkı sağlamaktadır.

Acil Durum Planı Krokisi
Yangın Tahliye Planı Krokilerini hazırlayarak işyerinizin güvenli ortamına katkı sunabilirsiniz

Yaptığınız Acil Durum Planı Krokileri Bakanlık Denetimlerinde Geçerli midir?

Bugüne kadar onlarca firmaya Acil Durum Planı krokisi hazırladık ve tümü bakanlık denetimleri sebebiyle istenmişti tamamında geçerlilik aldık. Etka-D Otomotiv, Anna Hariri Tekstil gibi işletmelerde Bakanlık denetimi sonrasında çizdiğimiz acil durum planı krokilerinde geçer not alarak, işletmelerimize kaliteli hizmetimizi belgelendirmiş olduk.

Bizler için en önemli sertifika müşterilerimizin gülen yüzü olduğunu hiç unutmuyoruz.

Dikey Formatta Acil Durum Planı Krokisi
istediğiniz acil durum planı krokilerini dikey ve yatay formatta çıktı alıp binalarınızda belirlenmiş alanlara asabilirsiniz.
yangın tahliye planı krokisi, yangın anında çalışanlarınızın kolaylıkla acil çıkışlara yönlenerek, yada söndürücü malzemelere ulaşımını kolaylaştırmaktadır.
Acil Durum Planı kroki örneği, bursa acil durum planı krokisi çizen firmalar, istanbul acil durum krokisi çizen firmalar

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?