trende

Üre Nedir?

Üre Nedir?

üre, işe yeni girişlerde alınması gereken, Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu, ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu, yada güncel adıyla işe giriş sağlık raporu gibi isimlerle anılan iş için sağlık raporu ‘nda istenen tetkiklerden biri olan üre ‘yi aşağıdaki gibi tanımlayabiliriz.

Üre tetkik sonuçlarını kimler yorumlayabilir?

Özellikle osgb firmaları ‘nda çalışan işyeri hekimlerince yorumlanan üre tetkik sonuçları, inceleme sonucunda işe giriş sağlık raporu düzenlenir.

Üre Nasıl ortaya çıkar

Kan yoluyla karaciğere gelen protein, parçalanır ve atık maddeye dönüştürülür. Bu döngü sayesinde üre ortaya çıkmış olur, mevcut zararlı halde olan bu madde daha az zararlı hale gelmiş olur.

BUN testi olarak da bilinen üre testi, damar yolundan alınan kandan bakılır. Tetkik sonuçlarına göre böbrek fonksiyonlarının doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Üre düşüklüğü hangi hastalıklara sebep olur.

üre düşüklüğü, nadiren rastlansada, en büyük kaynağı düzensiz, yetersiz beslenme durumularında ortaya çıkar. Karaciğer rahatsızlıkları, emilim problemleri başta olmak üzere çeşitli hastalıkların baş sebepleri arasında gösterilir.

üre nedir, üre düşüklüğü neye sebep olur
24.08.2021
1.837
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?