trende

TMMOB ‘dan Alınan Forklift Belgesi Geçerli mi?

TMMOB ‘dan Alınan Forklift Belgesi Geçerli mi?

Forklift iş sağlığı ve güvenliği alanında sıkça karşılaştığımız ve özel önlemler alınması gerekli cihazların başında geliyor. Forklift belgesi nereden alınmalı?

İş sağlığı ve Güvenliği alanında tüm ihtiyaçlarınız için bizi arayın

Belgelendirme süreçleri ülkemizde zaman zaman tartışmalı bir hal alabiliyor. Bursa OSGB Firmaları ‘ndan İş sağlığı ve güvenliği hizmeti alan Otomotiv Plastik enjeksiyon alanında faaliyet gösteren firmada bir çalışan 90 lı yıllarda TMMOB tarafından verilen Lastik Tekerlekli İş Makineleri sürücü belgesi alıyor.

forklift periyodik kontrolü
Forkliftlerinizin periyodik kontrolleri yetkili k belgeli makine mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: FORKLİFT PERİYODİK KONTROLÜ

İşyerlerinde kullanılan Forkliftlerin her yıl periyodik kontrolünün yapılmasının zorunlu olduğunu biliyor muydunuz? Makine mühendisi ve EKİPNET kaydı olan personeller tarafından kontrolleri yapılması gereken bu ekipmanların güvenli çalıştıklarını belgelemek için her yıl forklift periyodik kontrolü hizmetini almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Makineleri Sürücü Belgelendirme işlemleri MEB ‘e Bağlandı.

Aradan geçen zamanla ilgili belgenin Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak özel eğitim faaliyetlerini yürüten sürücü kurslarına devretmesi sebebiyle yeni dönemde tekrar bir sınava girmeden eski belgesinin geçerli olup olmadığı hakkında iş güvenliği uzmanı ‘na bilgi danışıyor.

İş Güvenliği Uzmanları danışmanlık, rehberlik faaliyetleri kapsamında osgb firmaları yada bireysel olarak iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini (düzeltmek gerekirse iş güvenliği uzmanları iş güvenliği hizmeti sunabilir) sunarken, konuyla ilgili araştırmaları, kanun ve yönetmelik ekseninde yerel ve ulusal İSG ajans ve örgütlerinin tavsiye kararlarınıda dikkate alarak araştırıp bir çok konu bulabilir.

Eski tarihlerde TMMOB tarafından verilen iş makineleri sürücü belgesi geçerli mi?

TMMOB Tarafından sunulan Lastik Tekerlekli iş makinelerinin yeniden yetkilendirilmesi hk. EGM Talimatı

İlgili talimat ile TMMOB tarafından verilen belgelerin geçerliliğini koruması için yapılması gerekenler ve başvuru yapılması gereken birimler (EGM Trafik Tescil Kuruluşları )belirtilmiş. Eğer forklift sürücü belgeleriniz TMMOB tarafından verilmişse sizde ilgili talimat gereğince trafik şube müdürlüklerine elinizdeki belge ile başvuru yaparak, ehliyetinize işlenmesini sağlayabilirsiniz.

06.07.2022
1.732
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?