trende
isgdem osgb

isgdem osgb 2013 – 2015 Yılları arasında önce osmangazi osgb firmaları olarak, Hüdavendigar mahallesinde faaliyet göstermiştir. Bursa OSGB firmaları içinde köklü bir yere sahip olan isgdem osgb 2015 yılında bursa’daki osgb faaliyetlerine son vermiştir.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlarla OSGB Hizmeti Burada
0551 254 56 38 – [email protected] ve bu sayfadaki iletişim formları ile iletişime geçebilirsiniz.

OSGB Fiyat Teklifi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz,

Birden Fazla seçim yapabilirsiniz

isgdem osgb, 2013 – 2015 yılları arasında Bursa’da faaliyet gösterdi. 2013 yılında Hüdavendigar Mahallesinde bulunan işyerini 2014 yılında Batıkent / Nilüfer ilçesine taşıdı. Bu nedenle 2014 yılı sonrasında Nilüfer OSGB Firmaları bölgesinde faaliyet göstermeye başladı. 2015 yılında Bursa OSGB Firmaları faaliyetlerini sonlandırarak, kapatma kararı aldı.

isgdem osgb, işletme sahibi kim

işletme sahibi Mesut TORAMAN ‘dır. Aslen Elazığlı olan Mesut Toraman, Maden Mühendisi olarak Türkiyenin önemli Maden Ocaklarında İş Güvenliği Konularında faaliyet göstermiştir. Mesut hocam, bursa osgb sektöründeki mazisi çok eskilere dayanmaktadır. bursa iş güvenliği firmaları içerisinde iş sağlığı ve güvenliği sektörüyle bağlantısı olan herkesin tanıdığı ortak isimlerdendir.

İnternette osgb.com (yada osgb.com.tr) ilk sahiplerindendir. Daha sonra osgb alan adını yenilememesi sebebiyle kaybetmişti. Halen bazı alan adlarını ben yönetiyorum. Bir alan adının yenileme süresi geldiğinde “Halim OSGB alan adına benzemesin sonu” diye belirtiyor.

isgdem osgb faaliyetlerine devam ediyor mu?

İSGDEM OSGB 2015 Kasım ayı itibariyle bursa ‘daki osgb faaliyetlerini sona erdirmiştir.

Mesut Toraman, Yaz aylarında genellikle bursa dışında yaşıyor. Ancak Bursa OSGB Firmaları için danışmanlık faaliyetlerini (eski çalışanlarının çoğu bursada osgb firması kurmuştur.) ve katkılarını halen sürdürmektedir. Bursa’da İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun ilk yayınlandığı yıllardan bu yana çalışma fırsatını yakaladım. Bunu da Mesut Hocamın yanında sektöre başlamam sebebiyle sektöre dair, farklı açılardan gözlemleme fırsatı yakaladım. İSGDEM OSGB bu konuda Kanunlara azami uyma gayreti gösteren eder firmalardan biridir. Bursa osgb firmaları arasında faaliyet dönemi boyunca kanuna uyumlu faaliyet gösteren işletmelerden biri olduğunu söyleyebilirim.

OSGB Firmaları arasına her yıl yenileri geldiği gibi geçen yıllarla birlikte bu listelerden ayrılan firmalar oluyor. Sektöre dürüst insanların katılması. kırmızı osgb‘lerin sistemden silinmesi. Osgb firmalarının geleceği için çok önemli. Bir kaç hafta önce öğrendiğim bilgiye göre Bursa’da faaliyet gösteren çok büyük bir işletmeye Az Tehlikeli sınıfta 13 lira kişi başı hizmet veren bir firma ile karşılaştım. normal şartlarda 20 – 30 lira civarında olan Az Tehlikeli sınıftaki işletmeler için asgari fiyat tarifesinin neredeyse yarısına indirilmiş. Böyle olunca bu ücreti nasıl verebiliyor sorusu sizi meraklandırıyor olabilir. Bu merakınızı gidermek için Kırmızı OSGB ve OSGB Hizmetleri Güncel Fiyatlar başlıklı yazılarımı okuyabilirsiniz.

11.07.2021
1.165
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?