trende

Yazılım Uygulamaları Destek Elemanı

Yazılım Uygulamaları Destek Elemanı

Resmi Gazete ‘de bugün ULUSAL MESLEK STANDARTLARINA DAİR TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ ile birlikte Yazılım Uygulamaları Destek Elemanı Seviye 4 Meslek Standardı yayınlandı.

Mesleki Eğitim İçin Aşağıdaki Butonlardan iletişime geçebilirsiniz

İstanbul Ticaret Odası Koordinasyonunda YASAD ve TÜBİDER tarafından oluşturulan meslek standardı Rev.0 2013 yılında yayınlanmıştı, güncellemeler ile Rev.1 sürümü yayınlanan standartta iş sağlığı ve güvenliği, acil durum, acil durum planı, temel isg eğitimi gibi konulara yer verildi.

Yazılım Uygulamaları Meslek Elemanı
yazılım uygulamaları destek elemanı ulusal standardı

İBYS Yazılımı için Önemli

Özellikle iş sağlığı ve güvenliği alanında 2018 yılından bu yana ibys yazılımı çalışmalarında entegratör firmalar olarak bilinen ibys yazılımı firmaları ‘nın veri setlerinin kategorize edilerek, tek noktadan (izinli) veri gönderiminin başlamasıyla bir anlamda meslek standardı veri gönderimlerine uygulanmış oldu.

İBYS Yazılımı ‘nda Büyük Değişiklikler Beklenmiyor.

Arada kaynamış olsa ‘da İBYS yazılımı sektöründe köklü değişikliklerden biri HAZİRAN 2022 ‘de gerçekleşmişti 120 ‘nin üzerinde entegratör firma olmuş ibys yazılım firmaları sayısı birden 40 ‘lara düşmüştü. Bunun sebebi ise İSGGM tarafından OSGB olarak başvuru yapan firmaların tescillerinin düşürülmüş olmasıydı. Böylelikle osgb firmaları adına tescil yapılan ibys yazılımı entegrasyon süreçleri sonlandırılarak bir anlamda kazanılmış olan hakları düşürülmüş oldu.

ibys yazılımı, ibys yazılım firmaları, ibys yazılım firması
ibys yazılımı

Bursa OSGB Firmaları İBYS Başvurularının durumu

Bursa osgb firmaları arasında bile 3 ‘ten fazla başvurusu onaylanmış firmanın ibys yazılımı entegrasyonunun düşürüldüğünü olduğunu düşünürsek Türkiye ‘de büyük oranda bir entegratör firma olma özelliğini kaybetmiş bir çok ibys yazılımı firması olduğunu söyleyebiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?