trende

yangın tahliye tatbikatı

31.10.2021
60

yangın tahliye tatbikatı, Binaların yangından korunması hk. yönetmelik ve iş yerlerinde acil durumlar hk. yönetmelik gibi cumhurbaşkanlığı mevzuat sisteminde yer alan metinler uyarınca her yıl yenilenmesi yapılması gerekir.

yangın tahliye tatbikatı hizmetleri

yangın tahliye tatbikatı raporu hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için aşağıdaki bağlantılardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen bize iletmek istediğiniz detayları yazın.

yangın tahliye tatbikatı raporu almak zorunlu mu?

Evet yangın tahliye tatbikatı raporu ‘nu her yıl işyerinde yaptırmanız gerekmektedir. Yangın tahliye tatbikatı, yada acil durum tahliye tatbikatını yıllık olarak yenilememeniz durumunda yapılan denetimlerle, idari para cezası alırsınız.

Yangın tahliye tatbikatı raporu yılda bir kez düzenlenmesi sebebiyle işyerleri tarafından zaman zaman yenilenmesi unutulabilmektedir. Bu gibi konularda unutulmaların önüne geçilmesi için bursa osgb, kütahya osgb, balıkesir osgb olarak profesyönel ekiplerimizle isg hizmetimizden faydalanın. unun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

yangın tahliye raporunu kimler gerçekleştirebilir?

Acil durum tahliye tatbikatı raporları yangın eğitici eğitimini tamamlamış olan iş güvenliği uzmanları ve itfaiye daire başkanlığı eğitim sorumluları tarafından gerçekleştirilmektedir. Özellikle iş güvenliği uzmanlarının herhangi bir yetkinliği olmadan bu eğitimleri gerçekleştirebileceği gibi bir algı bulunmaktadır. Bu konu tamamen bir yanlış anlaşılmadan ibaret olup, ilgili yönetmelikte, yangın tahliye tatbikatı raporunu işyerlerinde uygulayabilmek için uygun yetkinliklere sahiplik sorgulaması yapılmaktadır.

Kanundaki bu metin sebebiyle yangın tahliye tatbikatı raporu düzenleyecek olan iş güvenliği uzmanının bu konuyla ilgili yetkinliğini belgelendirmesi halinde iş güvenliği uzmanları tarafından da bu raporun düzenlenebileceğini söyleyebiliriz.

acil durum tahliye tatbikatı raporu ücreti

yangın tahliye tatbikatı raporu hizmetlerinde AFAD yada herhangi başka bir kurum tarafından tavan ve taban fiyatlar belirlenmiyor. Bu sebeple piyasa üzerinden net bir fiyat vermek güç ancak tahmini olarak 700 TL – 1500 TL arası ücretleri olduğunu söylemek mümkün.

acil durum tahliye tatbikatı raporu veren yerler

bursa ve türkiye ‘nin farklı noktalarında sadece yangın tahliye tatbikatı raporu hizmeti sunan yerlerin bulunduğu gibi, bursa osgb firmaları içerisinde en uygun fiyatlarda yangın tahliye tatbikatı raporu için bizimle iletişime geçebeilirsiniz.

bursa osgb firmaları ile birlikte balıkesir osgb firmaları, kütahya osgb firmaları gibi yangın tahliye tatbikatı raporu hizmeti sunan işletmelerin yanında itfaiye daire başkanlıkları aracılığıyla randevu alarak bu hizmeti satın alabilirsiniz.

yangın eğitimi ve yangın tahliye tatbikatı raporu aynı mı?

yangın eğitimi ve yangın tahliye tatbikatı raporu iki ayrı konu olmasına rağmen acil durum tahliye tatbikatı ‘nda aynı anda işlenir. Özellikle Acil durum planlarında bulunan destek ekipleri olarak belirlenen söndürme, kurtarma ve koruma ekiplerinin özel olarak eğitilmesi konusu, bu rapor eğitiminde gerçekleştirilmektedir.

Yangın tahliye tatbikatı raporu olarak sunulan danışmanlık hizmetimizde. Teorik olarak anlatılan bölümde yangın eğitimi konuları anlatılarak çalışanlarınıza yangın eğitim katılım belgesi düzenlenmektedir. Böylelikle tek hizmet başlığında iki ayrı kanuni olarak almanız gereken hizmeti almış olursunuz.

Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Halim Asa
  Halim Asa
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?