trende

İSG Danışmanlığı Marmaris

İSG Danışmanlığı Marmaris

Turkiye ‘nin en büyük markalarına İSG Danışmanlığı kapsamında İş sağlığı ve Güvenliği alanında ihtiyaç duydukları her hizmete tek bir WhatsApp mesajı ile ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İSG sorunlarınız İçin Uzun Konuşmalara Bir Ara Verin.

Marka Yöneticisinin tanımıyla Halim Asa İSG Danışmanlığı LinkedIn üzerinden gönderdiği mesaj, birkaç dakika sonrasında WhatsApp üzerinden gönderdiği Makine Periyodik Kontrolü, Yangın Eğitimi, Yangın Tatbikatı, Yangın söndürme eğitimi, Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgesi, Topraklama ölçüm Raporu, Paratoner Periyodik Kontrolü gibi İş sağlığı ve güvenliği alanında ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri sadece birkaç mesaj ile uygun fiyatlarda hallettiği için çok mutluydu.

Ulusal markalarda iç ve dış tedarikçi denetimlerinde zaman baskısı özellikle İş sağlığı ve güvenliği alanında çok net hissediliyor. Buradaki zaman baskısını hızlı reaksiyonlarla çözüm süresini saatlerle tanımlanabilecek kadar kısa bir sürede tamamlamanın gururunu yaşıyoruz…

İş Sağlığı ve Güvenliği’ ‘nde Hızlı Çözümler Üretiyoruz!

Görüşmemizden 72 saat sonra firma onayı ile birlikte sadece 4 gün gibi kısa bir süre içinde planlama yapılıp. İSG yönünden gerekli tüm ihtiyaçları mühendislerden oluşan ekiple hızlı bir şekilde çözüldü.

Mutlu müşteriler ailemizin yeni üyesi olarak İbrahim bey ‘i ve Tüm Türkiye’ye hizmet ettikleri ülkemizin gururu olan markayı aramızda görmek bizim için tarifi eşsiz bir duyguydu. Çalışma arkadaşlarım Cumartesi günün erken saatlerinde sabaha karşı 4:30 gibi yola çıkmışlardı.

İSG Hizmeti Yönünden Marmara Adası Ulaşım Zorlukları

Marmara Adası özellikle hava şartları ve sevebileceğiniz sadece iki gemi firması ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir alan ve kışın sık sık sefer iptallerine şahit olabilirsiniz. Bu nedenle ziyaret gerçekleştirmeden önce planımızı yaparken öncelikle Elektrik Tesisatı Periyodik Kontrolü, Topraklama Ölçümü Raporu, İş Ekipmanları Periyodik Kontrolü, Yangın Eğitimi ve Tatbikatını gerçekleştirecek ekibimizle birlikte planladığımız güne ait hava raporlarını inceledikten sonra gidiş ve dönüş saatlerinde bir mutabakat oluşturduk. Sonrasında Firma yöneticisi ile iletişime geçip saat ve gün onayı aldıktan sonra yarım günlük bir uğraş ile planlamamızın sonuna geldik.

İSG ‘de Danışmanlık Faktörü

İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini sunarken konumun hizmet sunan osgb firmasına yakın yada uzak olmasının bir avantajı bulunmuyor. Konum olarak balıkesir osgb firmalarına daha yakın bulunan Marmara Adası İSG hizmeti alma zorunluluğu bulunan işyerleri fiyat performans açısından bursa osgb firmaları ‘ndan osgb hizmeti teklifini daha uygun fiyatlarla alabiliyor. Burada İSG Danışmanlığı büyük rol oynuyor. Bursa ‘da yada Balıkesir ‘de olsun yada köklü bir İstanbul osgb firması olsun. Artan maliyetler ekonomik doygunluk düşen kar marjları vb gibi sebeplerle, kontrolü bırakılmış, denetimden denetime ancak evrak kontrolü yapılan çoğu zaman uzmanın hekimin bile gitmediği bir sistemde, bu dökük yapıyı toplamak için 3.taraf denetimi büyük önem taşıyor. Hem hizmet sunan osgb firmasını hem hizmet alan işyerini takip eden bu yapı sayesinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetide proaktif bir yapıya kavuşuyor.

Yangın Eğitimi, Yangın Tatbikatı, Yangın Tatbikatı Raporu

Yangın Eğitimi ve Yangın Tatbikatı

Marmara Adası Yangın eğitimi için firmanın sağladığı eğitim salonunda teorik yangın eğitimi sonrasında firma bahçesinde uygun alana yerleştirilmiş yangın tavası, benzin yangın söndürücü ekipmanlar ve yangın güvenliği kontrol altında bulunan güvenli alan ile birlikte başarılı bir tatbikat gerçekleştirildi. Firma çalışanlarının kurumsal gerçeklerine olan uyumu sayesinde tatbikat teyakkuz hali üst seviyede acil durumlarda yaşanabilecek panik halinden uzaktı.

Yangın Tatbikatı ve sonrasında yangın söndürme faaliyetleri ile birlikte ekiplerin neşesi yüzlerinden okunuyordu.

Marmara Adası Topraklama Ölçüm Raporu

Şüphesiz her işyeri için topraklama ölçümü raporu büyük bir önem arz ediyor. Özellikle bu durum çalışma proseslerinde işin gereği yoğun bir sulu çalışma barındırıyorsa iki kez düşünmeniz gerekiyor. Her iş için ayrı bir risk analizi, her faaliyet için ayrı bir tehlike tespiti yapmanız gerekebilir.

Ekibimizin sahada ki topraklama ölçümüne dair tespitlerine firmanın hızlı çözümleri ile topraklama tesisatı Uygunluk belgesi için uzun bir zaman aralığı bırakmadı.

Elektrik Tesisatı Uygunluk Belgesi

Türkiye’deki işletme binalarının çoğunun eski yapılar olması sebebiyle elektrik tesisatlarındaki iyileştirmeler de köklü değişiklikler yerine mevcut durumu daha ileriye taşıma amacı gidiyor. Bu haliyle kuvvetlendirilen iletim ekipmanları, kablo kaliteleri, elektrik tesisatı ölçümünü gerçekleştiren cihazlarda uygunluk alabilmesi için yeterli bir ortam sağlıyor.

Paratoner Tesisatı Uygunluk Belgesi

İSG ile ilgili tüm başlıklarda çalışanın korunması en temel amaçtır. Ancak hem işveren hemde devlet tarafından önemli konulardan ikincisi iş işletme ekipmanlarınında sürekliliğini sağlamak. Özellikle iş ekipmanlarına yoğun anlık güç boşalımı sebebiyle yıldırımlar, işyerlerinde iş ekipmanları içinde büyük bir tehdit oluşturuyor. Bu konuda da Türkiye’de kabul gören en önemli yıldırımdan korunma teknikleri ise Franklin Çubuğu adı verilen paratoner sistemi. Sistemin güvenilir oluşu ise her yıl gerçekleştirilen, paratoner Periyodik Kontrolü ile sağlanmaktadır.

İşletmenin en üst noktasına konumlandırılmış, paratoner Tesisatında toprağa iletilen akimdaki bozukluklar profesyonel ekibimiz tarafından giderildikten sonra Paratoner ölçümü Raporu da tamamlanmıştı.

İSG Faaliyetlerinin Tamamlanması ve Dönüş

Firma da İSG Faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından mavilerle dolu bir yolculukla ekip arkadaşlarımız tekrar Bursa ‘ya dönüş yapıyor.

13.12.2021
1.096
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?