trende

ilkyardım eğitimi

ilkyardım eğitimi

İlkyardım yönetmeliği kapsamında, işyerlerinizde çalışan sayılarınıza ve işyerinizin tehlike sınıfına göre belirlenmiş sayılarda ilkyardım eğitimi ‘ni çalışanlarınıza aldırmanız gereklidir. İlkyardım eğitim merkezimiz aracılığıyla çalışanlarınızın zorunlu ilkyardım eğitimlerini uygun fiyatlarda almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ilkyardım eğitim hizmetleri

ilkyardım eğitimi hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için aşağıdaki bağlantılardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen bize iletmek istediğiniz detayları yazın.

Neden ilkyardım eğitimi almalısınız?

6331 Sayılı kanun Acil durum planları, yangınla mücadele ve ilk yardım başlığında çalışanların ilkyardım eğitimi hakkında genel bilgilendirmeleri yapılır.

İlkyardım yönetmeliği İlkyardımcı bulundurulması başlığında ise, işyerlerinde ilkyardımcı eğitimi almış kaç çalışan bulunması gerektiğini aktarmaktadır.

Buna göre;

MADDE 19 – (1) İş sağlığı ve güvenliği kapsamında;

a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,

b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,

c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,

bulundurması zorunludur.

ilk yardım eğitiminiz yoksa idari para cezası alabilirsiniz!

Her yıl çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı tarafından yenilenen isg yönünden idari para cezaları tablosunda acil durum ekiplerinin eksikliği durumunda tehlike sınıfına göre idari para cezaları kesilmektedir. Buna göre sırayla çok tehlikeli (7.655 TL) tehlikeli (5.110 TL) ve az tehlikeli işletmelerde 3832 TL ilkyardım eğitimi alma zorunluluğuna rağmen, ilkyardım eğitimi almamış her çalışan için idari para cezası kesilir.

İlkyardım Eğitimi Tekniklerinden, Hemlich manevrası hayat kurtardı…

Konya’da, lokantada çalışan Diyar Barıştıran (21), soluk borusuna ekmek parçası kaçan müşterisinin nefes alabilmesini ‘Heimlich manevrası’ yaparak sağladı. Bu anlar, güvenlik kamerasına yansıdı…

Yukarıda ki haber başlığı her sene, ulusal yada uluslararası haber bültenlerinden zaman zaman alışık olduğumuz gerçek olaylarda ilkyardım ve ilkyardım eğitimi ‘nin önemini bizlere anlatıyor.

Boğazına, cisim, yemek, ekmek parçası sıkışan büyük yada küçük insanların, ilkyardım tekniklerini bilen kişiler tarafından yapılan müdahaleler ile çok kısa sürede kazazedelerin hızla kurtulmasını sağlıyor.

Boğaza cisim sıkışması ve bu konudaki ilkyardım müdahaleleri ilkyardım eğitiminin sadece bir bölümünü oluşturuyor.

ilkyardım eğitimi konuları nelerdir?

Genel İlkyardım Bilgileri, Hasta/Yaralı ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi, Temel Yaşam Desteği, Kanamalarda İlkyardım gibi eğitim başlıkları bulunan ilkyardım eğitimi ‘nde tüm eğitim konuları için İlkyardım Eğitim Konuları başlıklı yazımızı kontrol edebilirsiniz.

ilkyardım eğitimi veren kurumlar nelerdir?

ihtiyacınız olan ilkyardım eğitimi hizmetine sitemiz üzerinden yada 0551 254 56 38 numaralı telefonu arayarak size özel fiyatlarda ilkyardım eğitimini alabilirsiniz. ilkyardım eğitimi veren kurumlar sağlık bakanlığı tarafından onaylı ilkyardım eğitim merkezleri tarafından sunulmaktadır. Bursa ilkyardım eğitimi veren kurumlar listesi için bursa ilkyardım eğitimi veren yerler başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

ilkyardım eğitim ücretleri ne kadar?

ilkyardım eğitimi ücretleri her yıl Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ilkyardım eğitim ücretleri tarifesi ile değişir. En uygun fiyatlarda ilkyardım eğitim ücre

Temel İlkyardım Eğitim Ücreti 450- 550 TL gibi bir fiyat aralığında , Yenileme İlkyardım Eğitim ücreti 350 – 450 TL fiyat aralığında sunulmaktadır. Size özel fiyatlar için lütfen iletişime geçin.

ilkyardım eğitimi kaç gün sürüyor?

Temel İlkyardım Eğitimi iki tam gün süreyle devam zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitimlere devam etmeyen çalışanların eğitim hakkı yanarak tekrar eğitim alması (Tekrar ücret yatırması) gerekmektedir.

Eğitimler 09:00 – 17:00 saatleri arasında ilkyardım eğitim merkezi sınıflarımızda gerçekleştirilmektedir.

Yenileme İlkyardım eğitimi ise 1 tam gün sürmektedir.

ilk yardım eğitimi sınavları

ilkyardım eğitimi sonrasında il sağlık müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen sınavlarda yazılı ve uygulama sınavı sonrasında başarılı olan çalışanlar için ilkyardım eğitimi sertifikası düzenlenir. Düzenlenen sertifikaların onay işlemleri iki hafta kadar sürmektedir.

ilkyardım eğitimi sertifikaları geçerlilik süresi

Sınavlarda başarılı olan ilkyardımcı personellerin ilkyardım eğitim sertifikaları 3 yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. İlkyardımcı sertifika yenileme süresi yaklaştığında firmanızla iletişime geçilerek yenileme eğitimi planlaması yapılarak çalışanlarınızın süre içerisinde daha kısa sürede ve sınav şartı aranmadan yenileme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Yenileme süresi geçen ilkyardımcı sertifikalarında temel isg eğitimi tekrar alınması gerektiği için bu süreyi geçirmemeniz sizin ve çalışanlarınız için daha uygun olacaktır.

29.10.2021
1.292
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?