trende

İSG KATİP Sigortalılık Kontrol Hataları

İSG KATİP Sigortalılık Kontrol Hataları

Yeni İSG KATİP Sistem Üzerinde Sigorta Kontrolü Yapılıyor

Bilindiği üzere yeni İSG KATİP ile birlikte İSG profesyoneli sözleşme işlemlerinde sigortalılık kontrolü sistem üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

Bu kapsamda, kişilerin SGK E-BİLDİRGE kayıtlarında geçmişte işe girişi yapılmış ancak çıkışı yapılmamış birçok hatalı verisi olduğu tespit edilmiştir. Bu hatalı verilerden kaynaklı olarak da sistem kişiyi birden fazla işyerinde aktif sigortalı olarak görmektedir.

HATA YENİ İSG KATİP SİSTEMİNDEN KAYNAKLANMIYOR

Öncelikle bu durum İSG KATİP sistemi ile ilgili bir hata değil, verinin hatalı olmasından kaynaklıdır. Bununla birlikte, bu hatalı verilerin düzelttirilmesi konusunda sizlere bürokrasi oluşturmamak için yazılımda gerekli güncellemeleri yapmış bulunmaktayız.

İSG-KATİP Güncel E-Bildirge Dönemini Esas Alır

Son durumda, sigortalılık kontrolünde sadece güncel e-bildirge dönemi esas alınarak kontroller yapılmaktadır. Yani bir kişinin geçmişten kalan hatalı verisi olsa dahi en son yapılan e-bildirge kaydında o işyerinde çalışan olarak kayıtlı değilse sistem bu veriyi hatalı olarak algılamakta ve kişinin sözleşme yapmasına engel olmamaktadır.

KİŞİ KARTI BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEMELİSİNİZ

Kişilerle sözleşme yapılırken sigortalılık konusunda hata alınması halinde ilk olarak sözleşme yapılmak istenen kişinin KİŞİ KARTI >> SGK 4A ÇALIŞMA BİLGİLERİ menüsünden bilgilerini güncelleyiniz.

İSG KATİP sistemi hakkında sıkça sorulan sorular
İSG KATİP osgb firmaları, isg profesyönelleri, işyeri sahipleri isg katip yenilenen sistemi hakkında merak ettiğiniz tüm konular isg katip

İSG KATİP Sistemi için Sıkça Sorulan Sorular

İSG-KATİP sisteminin yenilenmesi ile birlikte tüm sayfalar ve işlem adımları değişti. OSGB Sorumlu Müdürleri, OSGB Firmaları Sahipleri, OSGB ve Bireysel İSG Profesyönellerinin tümü İSG Katip sistemi üzerinden sözleşme yapma, sonlandırma, onaylama işlemlerinin nasıl yapılacağını araştırıyor. Sizler için bu konularda detaylı anlatımların olacağı YENİ İSG KATİP Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

12.11.2022
581
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?