trende

İSG KATİP 1 Dakikalık Atama Yapılamayacak!

İSG KATİP 1 Dakikalık Atama Yapılamayacak!

İSG Katip sisteminde yapılan iyileştirmeler sonrasında İSGGM ‘ye bağlı olarak isgkatip.csgb.gov.tr adresinden duyurular yayınlanmaya devam ediyor. Kullanıcılar zaman zaman yeni isg katip sistemine erişimde zorluk yaşasada yapılan iyileştirmeler ile sorunlar hızlı bir şekilde çözümleniyor.

Özellikle yeni isg katip sözleşme onaylama ve yeni isg katip sözleşme iptal etme işlemlerinde yaşanan sorunlar hakkındaki güncellemeler, kullanıcılar için hayati önem taşıyor. 31 Ekimden bu yana isg katip sistemindeki kesintiler sonrasında isg profesyönelleri osgb firmaları tarafından bir çok zorlukla karşılaşıldı.

isg katip yeni Duyuru

06.11.2022 tarihli (7 Kasım tarihinde sisteme düşmüştür) duyuruda 1 dakikalık sözleşmelerin tarihe karıştığını ifade ediyor.

İSG Profesyönelleri arasında çokça tartışılan (dalga geçilen) konulardan biri bu duyuruyla son buldu. Artık çalışan sayısı 0 olan isg katip sözleşmeleri onaylanmayacak ( isg katip sözleşmesi yapılmayacak) sözleşme yapıldığı sırada personeli olan, ancak (özellikle inşaatlarda) yapılan iş gereği çalışan sayısı sıfırlanarak (Şantiyenin tamamlanması vb) gibi sebeplerle çalışan sayısının 0 olduğu durumlarda isg katip sözleşmesi otomatik olarak düşecek (isg katip sözleşmesi iptal edilecek) herhangi bir manuel işleme gerek kalmayacak.

İSG-KATİP ‘te yeniliklerin duyuruları devam ediyor.

İş sağlığı ve güvenliği alanında dijital öncül konumundaki İSG KATİP platformu osgb firmaları, isg profesyönelleri arasında bugünlerde en çok konuşulan konular arasında,

İSG KATİP ‘te 1 Dakikalık atamalar son buluyor.

Yeni isg katip ile birlikte, çalışan sayısı sıfır olan veya tehlike sınıfı ataması yaptırmamış olan işyerleri ile hizmet sözleşmesi yapılamamaktadır. Bununla birlikte, sözleşme yapılan işyerlerinin çalışan sayısının sonradan sıfıra düşmesi halinde devam eden ilgili sözleşmeler iptal edilecektir.

Bu kontrol ile birlikte fiili olarak işyerlerinde hizmet verilmeden 1dk’lık sözleşmeler ile fiili çalışma sürelerinin doldurulmasının önüne geçilmiştir.

İSG KATİP sistemi hakkında sıkça sorulan sorular
İSG KATİP osgb firmaları, isg profesyönelleri, işyeri sahipleri isg katip yenilenen sistemi hakkında merak ettiğiniz tüm konular isg katip

İSG KATİP Sistemi için Sıkça Sorulan Sorular

İSG-KATİP sisteminin yenilenmesi ile birlikte tüm sayfalar ve işlem adımları değişti. OSGB Sorumlu Müdürleri, OSGB Firmaları Sahipleri, OSGB ve Bireysel İSG Profesyönellerinin tümü İSG Katip sistemi üzerinden sözleşme yapma, sonlandırma, onaylama işlemlerinin nasıl yapılacağını araştırıyor. Sizler için bu konularda detaylı anlatımların olacağı YENİ İSG KATİP Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

07.11.2022
833
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?