trende

Bursa İşe Giriş Sağlık Raporu

Bursa İşe Giriş Sağlık Raporu

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Madde 15 Sağlık Gözetimi Başlığı kapsamında işe girişlerde alınması zorunlu olan İşe Giriş Sağlık Raporu almak için iki önemli nokta bulunmaktadır. İşyerlerinde İSG Hizmetlerinin yürütüm şartları ile ilgili olan bu durum. “İşe Giriş Sağlık Raporunu Nereden Alınır” sorusuna yanıt olmaktadır. bursa işe giriş sağlık raporu Almak İçin Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tehlike Sınıfına göre İşe Giriş Sağlık Raporu

İşyerinizin tehlike sınıfına göre eğer çalışmaya başlayacağınız yeni işyerinin tehlike sınıfı Az Tehlikeli ise ve 50 den az çalışanı varsa İSG Hizmetlerinden (İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanı Bulundurma zorunluluğu) muaf tutulduğu. Bunun yerine İş Güvenliği Hizmetlerini İşveren yada Vekilinin alacağı eğitimle sunabilmesini, Sağlık Hizmetlerinin ise aile hekimlerinden alınabileceğini belirtmektedir. Buna göre işyeriniz;

  • Az Tehlikeli
  • Tehlikeli
  • Çok Tehlikeli

İşe giriş sağlık raporu – Bursa Aile Hekiminden Alınabilir mi?

Yukarıdaki tehlike sınıflarında yazdığı üzere Az Tehlikeli sınıfta ise ve çalıştığınız yerde 50 den az çalışan mevcutsa işe giriş sağlık raporu Aile hekiminden alınabilir.

Peki, çalışmaya başladığınız yer;

  • Az Tehlikeli ancak çalışan sayısı 50 ‘den fazlaysa
  • Tehlikeli yada Çok Tehlikeli Sınıftaysa?

bu gibi durumlarda işe giriş sağlık raporunu almak için Özel Kuruluşlardan OSGB Firmalarından bu raporları alabilirsiniz.

Peki;

Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışma Raporu Nedir?

Aynı adı taşıyan Ağır ve Tehlikeli işler yönetmeliği yürürlükte kaldığı sürece bu işlerde çalışanların sağlık raporu almasını zorunlu kılıyordu, ancak 6331 Sayılı kanunun çıkması ve ilgili yönetmeliğin yürürlükten kaldırılmasından sonra İşe Giriş Sağlık Raporu olarak adı değişmiştir.

Periyodik Sağlık Muayenesi

Çalıştığınız işyerleri yine tehlike sınıflarına göre belirlenmiş periyodlarda sağlık raporlarının yenilenmesi kanunen zorunludur. Az Tehlikeli sınıflarda 5 yılda, Tehlikeli sınıfta işyerlerinde 3 yılda, Çok Tehlikeli işyerlerinde ise her yıl çalışanların sağlık raporları yenilenmelidir.

İş Değişikliklerinde Sağlık Raporu

İş değişikliklerinde Temel İSG Eğitimleri için aynı tehlike sınıfında işe başlamaları halinde tekrar eğitimi zorunluluğu bulunmuyor. Ancak işe giriş sağlık raporlarında durum ne yazık ki böyle değil. İş Değişikliklerinde eski işyerinden çıktıktan sonra iş kaybınızın (vücut), mesleki hastalık durumunuzun tespit edilebilmesi için mutlaka İşe Giriş sağlık raporunun alınması gerekmektedir.

İşe Giriş Sağlık Raporu Fiyatları

bursa işe giriş sağlık raporu, yaptıracağınız tetkikler hariç olmak üzere (rapor yazılması işlemi, tahlilleri daha önce yaptırmışsanız rapor için istenen ücrettir) 80 TL den başlayan fiyatlarla sunulan hizmet. Tetkikler ve çalışılacak işin tehlike sınıfına göre değişiklik göstermektedir.

İşe Giriş Sağlık Raporu İletişime geçmek için aşağıdaki butona basarak bizi arayabilir, yada teklif formunu doldurabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim
Halim
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?