trende

Çalışma Süreleri Yönetmeliği Güncellendi

Çalışma Süreleri Yönetmeliği Güncellendi

Bursa OSGB firmaları başta olmak üzere bireysel yada diğer isg profesyönelleri (iş güvenliği uzmanlığı hizmeti, işyeri hekimi hizmeti, diğer sağlık personeli hizmeti) isg hizmeti sunarken yaptığı kontrollerde haftalık iş günlerine bölünemeyen çalışma sürelerinde bugün yayınlanan değişiklikleri dikkate alarak isg faaliyetlerini sürdürmeleri gerekmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

HAFTALIK İŞ GÜNLERİNE BÖLÜNEMEYEN ÇALIŞMA SÜRELERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 6/4/2004 tarihli ve 25425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Haftalık İş Günlerine Bölünemeyen Çalışma Süreleri Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

  • “a) Günlük iş süresi 11 saati, gece çalışma süresi 7,5 saati geçemez. Profesyonel ve ağır vasıta ehliyeti ile taşıt kullananların günlük çalışma süresi 9 saati geçemez, ancak bu süre herhangi bir hafta içinde iki kez on saate çıkarılabilir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

İSG Profesyöneli Eğitimi (İş Güvenliği Uzmanı Eğitimi, İşyeri Hekimi Eğitimi, Diğer Sağlık Personeli Eğitimi) veya Temel İSG Eğitimi konularında eğitim veren Eğitim Kurumu yada İSG Profesyönelleri ilgili başlıklardaki eski bilgilerini güncelleyebilirler.

Bursa OSGB Hizmeti mi arıyorsunuz?

bursa osgb hizmeti konum almak için tıklayın

İSG Hizmeti, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri için güncel kalmak, yönetmelikleri takip etmek ve işletmedeki eksiklikleri gözlemlemek, bir bütün olarak düşünüldüğünde önemli bir ihtiyaç, aşağıdaki teklif formumuzu doldurarak, sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Teklif Formu
Bursa OSGB Hizmetleri ile ilgili en uygun fiyatlara ulaşmak için iletişim formumuzu doldurabilir yada 0551 254 56 38 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Birden Fazla seçim yapabilirsiniz
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?