trende
Odyo İşitme Testi

İşitme veya duyma, canlıların etraflarında oluşan sesleri işitme organları vasıtasıyla algılaması, Odyo İşitme Testi ise algı seviyesinin ölçümünü ifade eder. Youtube video ‘larında asmr tanımı ile hatırlarsınız. Kulak içi temizlik videolarında kulaktan çıkan kirler, yalancı zar gibi tanımlar. Bunlar odyo işitme testi sonuçlarında kulağınızdaki bozukluklarından bazılarıdır.

Odyo İşitme Testi Nerede Yapılır?

Bursa, İstanbul, Ankara, Odyo İşitme Testi ihtiyaçlarınız için başlığın hemen üstündeki bağlantılardan bize ulaşın. Size özel çözümlerimiz ile hızlı ve uygun fiyatlarda işitme testi hizmetimizden yararlanın. Odyo işitme testi için daha fazlasını ödememek için profesyönel danışmanlık hizmetlerimizi kullanın. Akredite laboratuvarlarımız, periyodik kalibrasyonu yapılmış cihazlarımız, profesyönel ekiplerimizle işitme testi ihtiyaçlarınızda her zaman yanınızdayız.

Audio Test mi? | Odyo İşitme Testi mi?

Ülkemizde sıkça kullanılan şekli odyo işitme testi ‘dir. Audio Sound Test ise genellikle müzik aleti kayıtlarında kullanılan bir test modelidir. Yurtdışı sağlık raporu hizmetlerinde ise genellikle Hearing Test tanımı kullanılır. İşitme ‘nin bir çok tanımı olsada, basitçe sesler aracılığıyla algımızı tetikleyen tüm seviyedeki tonlar diyebiliriz. Nasıl söylediğinizin bir önemi olmasa’da sıklıkla işitme testi, duyu testi gibi tanımlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında kulak burun boğaz testi tanımını da işe giriş evraklarında görürseniz şaşırmayın. Evet hepsi aynı anlama geliyor.

Odyo İşitme Testi Ücreti Ne Kadar?

Odyo işitme testi için 100 TL, 200 TL gibi rakamları tekil olarak söylemek gerçekten çok zor. Çünkü her geçen yıl, ülkemizdeki fiyat değişiklikleri hizmet sunan kesimlerin müşterilerine eski bilgiler sunmasına neden oluyor. Bu nedenle sizlere en doğru fiyatları sunmak amacıyla, şehrinize ait fiyatları görmeniz için sayfalar hazırladık. Sağlık Raporu Fiyat Teklifi Sayfası bağlantısına tıklayın. Şehriniz ve İlçenize özel oluşturulmuş, alt sayfa bağlantısına tıklayın. Örn. Bursa Nilüfer Sağlık Raporu Fiyat Teklifi, açılan sayfada işe giriş sağlık raporu için gerekli tahlilleri işaretleyin. Sistem otomatik olarak talebinize mail ve whatsapp yoluyla dönüş yapacaktır. Yada uğraşmak istemiyorsanız, aşağıdaki bağlantılardan bize ulaşın.

Duyma Testi yaptırmak istiyorum Nereye gelmeliyim?

Siz değerli müşterilerimizin işitme testi ihtiyaçlarına her zaman daha hızlı ve doğru yanıt vermek için ön kayıt ile çalışıyoruz. Sağlık Raporu Fiyat Teklifi Sayfası ‘nda bulunan form elemanlarını kullanarak, gelmek istediğiniz tarih ve saati işaretleyerek ön kayıt oluşturun. Ön Kayıt bilgileriniz ve konum bilgileri otomatik olarak whatsapp üzerinden size ulaştırılacaktır.

Odyo İşitme Testi Nasıl Yapılıyor?

Odyo işitme testi, genellikle kulağınıza takılan bir kulaklık bulunur. Bu kulaklıkla aynı sisteme bağlı bir buton elinizde basmak için hazır beklersiniz. Kulaklık ve butonun aynı sisteme takıldığı cihaz tarafından, sistem, sağ ve sol kulağa sinyal – ses gönderir. Sizlerde bu sesleri duyduğunuzda butona basarsınız. Ses gelmeden bastığınızda sistem hata verecektir. Bu nedenle sesleri duyduğunuzdan emin olun. Kulaklıkla beklerken endişelenmeyin ve rahat olarak bekleyin.

Odyo işitme testi nasıl yapılır, genellikle kulağa yerleştirilen cihaz ve buton ile gerçekleştirilir.
Odyo İşitme Testi ‘nde kulağınıza takılan kulaklık ve elinizdeki buton ile duyduğunuz seslere olan tepkiniz ölçülür.

İşitme testinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için size verilen komutlara uygun davranmanız gerekir. İlgili odyometrist tarafından verilen komutlara uymaya çalışın. İçinde bulunduğunuz işitme kabini, sizin dış ortam gürültülerinden korunmanızı hedefler. Bu nedenle kapalı alan fobisi olan kişiler için azda olsa kötü bir deneyim olabilir. Ancak odyo işitme testinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için bu mutlaka olması gerekir. Laboratuvar ortamında güvende olduğunuzu hissetmeniz için kendinize sizin dışınızda da insanların olduğunu hatırlayın. Onlara Fobinizden mutlaka bahsedin. Sizi rahatlatacak motive edecek cümleleri komut aralarında belirteceklerdir.

Odyo İşitme Testi Yapılması Zorunlu mu?

Duyu testi, İşe Giriş sağlık raporu ihtiyaçlarınızda işyeri hekimleri tarafından istenir. Özellikle gürültülü işyerlerinde çalışmaya başlayacak olan adaylar için durum tespiti yapar. Yani işe girmeden önce duyu sağlığınızın durumunu gösteririz. Bu tespit sizin, işe girmeden önceki işitme sağlığınızın tespitini yapar. Böylelikle ilgili işyerinde çalışmaya başladığınızda işitme seviyelerinizi görürsünüz. Bu size daha sonra yaşayacağınız sorunlarda ilk zamanlardaki duyu testi sonuçlarınız hayati bir önem taşır. İşitme sorunlarınızın var olup olmadığı ile ilgili en net sonuçlara ulaşmak için işitme testini mutlaka yaptırmalısınız.

işitme testi, odyo işitme testi, işitme testi nedir
Odyo İşitme Testi nedir, nasıl yapılır, neden işitme testi yaptırmalıyız.

Odyometrik Ölçüm Raporu Örnekleri

odyo işitme testi rapor örnekleri, işitme testi raporunda neler bulunur
Örnek İşitme Testi Raporunda hangi bilgiler var?
Odyo işitme testi raporlarıda bulunan değerler
İşitme Testinde bulunan değerlerin anlamı nedir?

Odyometrik ölçüm raporunda;

 • Odyometrik ölçümüne ait kişisel bilgiler
 • Odyometrik ölçüm tablosu
 • Hz – frekans değerleri ve duyma eşiği
 • Semboller alanı,
 • Hava Yolu (Maskeli, Maskesiz)
 • Kemik Yolu (Maskeli, Maskesiz)
 • Saf ses ortalaması
 • Hava Yolu (500 – 2000 Hz)
 • Kemik Yolu (500 – 2000 Hz)
 • Odyometrik ölçüm yapan personel bilgileri
 • Sonuç kısmı
 • Duyma durum bilgileri

bulunur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?