trende
Arama Kurtarma Görevlisi Sağlık Raporu

Arama Kurtarma Görevlisi Sağlık Raporu ile ilgili 6 başlıkta topladık. Arama Kurtarma faaliyetlerini yapmayı düşünen gönüllü, yada görevli kişiler için zorunlu olan bu sağlık raporunu almak için bize ulaşın.

Arama kurtarma görevlisi olmak isteyenlerin sağlık raporu alması gerekiyor. Peki, bu rapor nasıl alınır, neler içerir, ücreti nedir ve neden önemlidir? Bu makalede, arama kurtarma görevlisi sağlık raporu hakkında 6 alt başlıktan oluşan bir bilgilendirme yapacağız.

Arama Kurtarma Görevlisi Sağlık Raporu Nedir?

Arama kurtarma görevlisi sağlık raporu, arama kurtarma faaliyetlerine katılabilmek için gerekli olan sağlık durumunu belgeleyen bir rapordur. Bu rapor, arama kurtarma görevlisinin fiziksel ve ruhsal olarak yeterli olduğunu kanıtlar. Ayrıca, arama kurtarma görevlisinin herhangi bir kronik hastalığı, alerjisi, ilaç kullanımı veya sakatlığı olup olmadığını da gösterir.

Arama Kurtarma Görevlisi Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Arama kurtarma görevlisi sağlık raporu almak için öncelikle arama kurtarma ile ilgili bir kurumda çalışmak için teklif almanız gerekiyor. Aldığınız Eğitimi tamamladıktan sonra, randevu almak için 0551 254 56 38 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Randevu kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra, belirlenen gün ve saatte laboratuvarımıza gelerek sağlık muayenenizi yaparız. Sağlık muayenesi sırasında, doktorumuz sizin genel sağlık durumunuzu, görme, işitme, solunum, kalp, kan basıncı, kan değerleri, idrar tahlili, Elektrokardiyografi – EKG gibi testleri yapılan testleri inceleriz. Tüm bu testlerden sonra, doktorumuz sizin arama kurtarma görevlisi olmaya uygun olup olmadığınıza karar verecekler ve size bir sağlık raporu verecek

Raporun içeriğinde 5 Uzman Doktorun onayı ile birlikte raporda;

Adayların, her türlü coğrafyada, fiziki koşulda ve iklim şartında arama ve kurtarma görevini yapmaya, her türlü vasıta ile seyahat etmeye ve fiziksel, ruhsal, görsel ve işitsel herhangi bir engelinin olmadığını gösterir tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınacak sağlık raporu almanızı şarttır. ibareli sağlık raporunuzu almış olursunuz.

Arama Kurtarma Görevlisi Sağlık Raporu Neler İçerir?

Arama kurtarma görevlisi sağlık raporu, sizin sağlık durumunuzu ayrıntılı bir şekilde belirtir. Raporun içinde şu bilgiler yer alır:

  • Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz ve T.C. kimlik numaranız
  • Arama kurtarma faaliyetleri gerçekleştireceğiniz kurumun adı
  • Sağlık muayenesi yaptırdığınız kurumun adı ve muayene tarihiniz
  • Sağlık muayenesi sonucunda yapılan testlerin sonuçları
  • Sağlık muayenesi sonucunda verilen karar (arama kurtarma görevlisi olmaya uygun veya uygun değil)
  • Sağlık raporunu veren doktorların adları, unvanları ve imzaları

Kurtarma ve Arama Görevlisi Sağlık Raporu Neden Önemlidir?

Arama kurtarma görevlisi sağlık raporu, arama kurtarma faaliyetlerine katılmanız için zorunlu bir belgedir. Bu belge olmadan arama kurtarma faaliyetlerine katılamazsınız. Çünkü arama kurtarma faaliyetleri çok zorlu ve tehlikeli koşullarda gerçekleşir. Bu koşullarda çalışabilmek için fiziksel ve ruhsal olarak sağlam olmanız gerekir. Aksi takdirde hem kendinize hem de başkalarına zarar verebilirsiniz. Bu nedenle arama kurtarma görevlisi sağlık raporu almak çok önemlidir.

Kurtarma Görevlisi Sağlık Raporu Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Arama kurtarma görevlisi sağlık raporu, aldığınız tarihten itibaren 1 yıl süreyle geçerlidir. Bu yönüyle tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlar için gerekli sağlık raporlarına benzerlik göstermektedir.

Bu süre sonunda, raporunuzu yenilemeniz gerekiyor. Yenileme için tekrar sağlık muayenesi yaptırmanız ve yeni bir rapor almanız gerekiyor. Sağlık durumunuzda herhangi bir değişiklik olması halinde, raporunuzu yenilemeniz için 1 yıl beklemenize gerek yoktur. Her zaman yeni bir rapor alabilirsiniz.

Arama Kurtarma Görevlisi Sağlık Raporu Ücreti

Arama Kurtarma Görevlisi sağlık raporu ücreti, osgb sağlık raporu, ağır ve tehlikeli işler raporu ücretlerinde olduğu gibi sürekli değişkenlik göstermektedir. En doğru fiyatlar ve randevu almak için 0551 254 56 38 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki yazımız ilginizi çekebilir

Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışabilir raporu nedir merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Halim ASA İSG Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?